Wydarzenia marzec

Subiektywnie najciekawsze wydarzenia w Krakowie.

 

Wielki Festiwal Jedzenia i Picia w Krakowie!

Autor: Natalia Nitarska

W weekend 28-29 marca, na krakowskiej Tauron Arenie gościć będziemy ponad stu wystawców, którzy zaserwują nam najróżniejsze smakołyki z całego świata. Będzie również okazja, by spróbować różnego rodzaju piw kraftowych, kawy i napoi rzemieślniczych. Jeśli wiem coś o studentach, to z pewnością to, że niczego nie kochają tak bardzo, jak jedzenia i picia. Jeśli Ty również jesteś fanem nowych smaków, to z pewnością nie może Cię tam zabraknąć! Więcej informacji znajdziesz w wydarzeniu na Facebooku.

 

BADYLE – targi roślinne – vol. 3 <3

Autor: Weronika Rawska

To już 15 dnia tego miesiąca będzie można po raz trzeci wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu jakim są targi roślinne. Miłośnicy roślinek (i nie tylko) znajdą tam swój ZIELONY RAJ na ziemi! Różnorodność wystawianych na targach produktów zachwyca – od nasion przez sadzonki po kwietniki, a nawet ubrania. Również jest to świetna okazja by wzbogacić swoją wiedzę o środowisku, jak i zdobyć nowe znajomości podczas wymiany swoimi chabziami, bądź badylami. Po więcej informacji wejdź na wydarzenie na Facebooku. Link do wydarzenia (https://www.facebook.com/events/172603760680694/)

 

Chodźże na swapa! 15.03 // HEVRE

Autor: Aleksandra Skrzypiec

15 marca w Hevre na krakowskim Kazimierzu odbędzie się I edycja swapa ubraniowego podczas którego będziesz mógł spędzić czas szperając pośród ubrań z drugiej ręki. Jednak to nie wszystko! Jest to również doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na tematy związane z Fast oraz Slow Fashion, a to wszystko dzięki wykładom, które się tam odbędą. Dla eko-freaków (i nie tylko!) przewidziane są warsztaty z przerabiania ubrań DIY oraz prelekcja Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Gośćmi tego wydarzenia będą również członkowie organizacji Fairtrade i Kupuj Odpowiedzialnie. Wydarzenie ma na celu szerzyć idee Zero Waste oraz Slow Fashion. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziesz na Facebooku (link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/280121692966114/). Nie może cię tam zabraknąć!

 

Co nas czeka w Science Fiction?

Autor: Zuzanna Szott

W księgarni De Revolutiobus przez cały marzec zdecydowanie wiele będzie się działo. Miejsce to po raz kolejny stanie się przestrzenią dla kilku ciekawych i rozwijających spotkań. Jedno z nich odbędzie się już 17 marca, a jego tematem będą “Możliwe przyszłości świata w powieściach i filmach Science Fiction”. O zagadnieniu opowie profesor Małgorzata Sugiera w formie wykładu performatywnego. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak obecna sytuacja polityczna, gospodarcza i klimatyczna wpływa na rozwój Science Fiction, a także jak naukowcy postrzegają rozwój relacji człowieka i technologii. Więcej informacji o wydarzeniu możecie znaleźć na Facebooku (https://www.facebook.com/events/150813169249343/) – serdecznie zapraszamy!

 

Inżynier z kulturą

Autor: Grzegorz Boroń

Mówi się, że inżynierom często brakuje umiejętności miękkich. Nie takim po AGH! W tym roku kolejny już raz w budynku U2 organizowany jest Inżynier z kulturą. To seria bezpłatnych, dedykowanych dla studentów szkoleń. Podczas tegorocznej edycji słuchacze będą mieli możliwość dowiedzieć się, jakie umiejętności powinien posiadać prawdziwy manager albo jak zrobić dobre pierwsze wrażenie w nowej pracy. 27 marca prelegenci nie tylko poszerzą horyzonty studentów, ale także zwiększą ich szanse na znalezienie dobrej pracy po ukończeniu studiów.
https://www.facebook.com/events/752687545225790/

 

Space 4.0. Sukces w sektorze kosmicznym

Autor: Kamil Serafin

Krakowski Park Technologiczny po raz kolejny będzie zachęcać młodych ludzi do pracy z danymi satelitarnymi. Na wydarzeniu pojawić się mają przedstawiciele startupów z programu SpaceUp BSA, a całość będzie kręcić się wokół wsparcia finansowego dla rozwijających się kosmicznych przedsięwzięć i projektów. Wśród prelegentów pojawią się również pracownicy Agencji Rozwoju Przemysłu, by podzielić się ze słuchaczami poradami, na temat rozpoczynania własnego kosmicznego biznesu i działalności gospodarczej w space industry.
https://www.facebook.com/events/230818024602615/

 

Kapceryczyk / Sztuki Piękne

Autor: Natalia Czachor

Kacperczyk to zespół tworzony przez dwójkę braci – Maćka i Pawła, którzy działają pod szyldem SBM Label i jako jedyni w wytwórni grają muzykę alternatywną. Na polskiej scenie muzycznej zrobiło się o nich głośno, niecały rok temu, za sprawą singla „Iggy”, którego docenił sam Iggy Pop. Ich duet szybko zaczął się coraz częściej pojawiać na różnych festiwalach muzycznych, a także tworzyć we współpracy ze znanymi artystami, jak Jan Rapowanie, Mata, czy Solar. Nic dziwnego, to oryginalne brzmienie niezwykle uzależnia! Zbliżający się w Krakowie koncert promuje ich debiutancką płytę „Sztuki Piękne” i został zaplanowany na 27 marca na Szpitalnej 1. Bilety są dostępne do kupienia przez aplikacje Going. w trzeciej puli za 35 zł.
https://facebook.com/events/s/kacperczyk-sztuki-piekne-krako/2774048732655920/?ti=icl

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *