Mam kota na punkcie… kota!

Kiedy myślisz, że już nic nie jest w stanie poprawić ci nastroju, a w internecie już nic cię nie zaskoczy. Wszystkie memy już dawno przejrzałeś, wtedy do akcji wkraczają internetowi imperatorzy, czyli… koty!

ALEKSANDRA SKRZYPIEC

 

Musimy na samym wstępie ustalić jeden fakt – koty rządzą internetem, nie ma co do tego wątpliwości. Potrafią poprawić humor, rozczulić, a także sprawić, że to właśnie dla tych uroczych mruczków potrafimy odłożyć pracę lub naukę na później, tylko i wyłącznie po to by pooglądać śmieszne filmiki z nimi w roli głównej. Wpisując w wyszukiwarce frazy takie, jak: ,,kot”, “kociak”, “kociątko”, istnieje duże ryzyko, że szybko nie oderwiesz wzroku od ekranu. Pierwszą godzinę spędzisz na oglądaniu memów, drugą na orientowaniu się w kocich rasach, zaś trzecią – cóż, czas znaleźć hodowlę i przygarnąć ukochanego kociaka ;-)!

 

Memy z kotami i  śmieszne filmiki już od kilku lat niezmiennie królują w internecie. Koty potrafią wślizgnąć się w niemal każdy trudno dostępny zakamarek naszych domów i tak samo udało im wkraść się do wirtualnego świata. Poświęcone są im fanpage, strony internetowe, zakładane konta na portalach społecznościowych. Niektóre z kotów mają nadany status niekwestionowanych gwiazd internetu. Można śmiało powiedzieć, że są to tak zwani ,,koci celebryci”. Każdy z nas zapewne kojarzy hasło ,,Co ja pacze?” i kota zerkającego zza monitora, który podbił serca internautów.

 

Dlaczego koty wyzwalają w nas emocje na tyle silne, że wszystkie obowiązki idą w zapomnienie, a nasz czas poświęcamy na oglądanie tych śmiesznych zwierzaków w otchłaniach internetu? Pewna teoria mówi, że koty to istoty zesłane przez kosmitów po to, by szpiegować ludzi i ostatecznie przejąć panowanie nad światem. Nie jestem jednak zwolenniczką teorii spiskowych, więc postaram się przedstawić bardziej przyziemne wyjaśnienia. 

 

Nie bez powodu mówi się, że koty ,,chodzą swoimi ścieżkami”. Nie da się nie zauważyć, że koty to urodzeni indywidualiści, którzy w najmniej oczekiwanych momentach potrafią nas zaskoczyć. Ich styl życia, sposoby zachowania czasem potrafią wprawić nas w osłupienie lub wywołać śmiech. Każdy, kto posiada kota wie, że codziennie dostarczają one niezliczoną ilość materiału, którym nie sposób nie pochwalić się w sieci.

 

Koty są niczym lekarstwo na złe samopoczucie, nie sposób im się oprzeć. Sekret kociego fenomenu tkwi również w ich uroczym, niewinnym wyglądzie. Każdy z nas lubi przecież oglądać przyjemne dla oczu, słodkie, śmieszne obrazki. Koty są także w pewnym stopniu odzwierciedleniem nas samych: świetnie potrafią zobrazować nasze zachowania, odwzorować nawyki właścicieli. Najlepszym tego przykładem są memy, które za sprawą uwiecznionych na nich kocich zachowań, jak i kreatywności ich autorów, przedstawiają codzienne perypetie właścicieli tych uroczych stworzeń. 

 

Wskazując na fakt, iż samo oglądanie obrazków z kociakami sprawia nam wiele radości, warto wspomnieć, że posiadanie kota, zdaniem wielu naukowców, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie! Właściciele kotów mają między innymi większą odporność (skoro znieśli tyle kocich wybryków…). Dłużej żyją (mogą przygarnąć więcej mruczków i dać im szansę na dom!), a także są spokojniejsi oraz odprężeni (w końcu wszystkie rodzinne pamiątki kot już pogryzł/stłukł i zniszczył… czy może się coś jeszcze stać?). Brzmi ciekawie? Może czas wybrać się do schroniska i przygarnąć przyjaciela na wiele lat?
PS. Nie zapomnij uwiecznić go na zdjęciach i umieścić je w sieci!

Post Author: Aleksandra Skrzypiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *