Mecz KS AZS AGH – KPS Siedlce. Rywalizacja była zacięta

Po gromkich brawach skomponowanych na cześć naszej drużyny przez publiczność, rozpoczęło
się spotkanie ligowe drużyn. Występującego w roli gospodarza KS AZS AGH i gościa – KPS Siedlce.

MICHAŁ GOLEMO

Od pierwszego serwisu rywalizacja była zacięta, drużyny szły łeb w łeb, punkt za punkt. Dużo akcji
zostało zakończonych mocnym atakiem z naszej strony, dzięki dobrej formie Daniela Gąsiora, Piotra
Janusza i Patryka Łaby. Niestety pod koniec zabrakło odrobiny szczęścia i pierwszy set powędrował w
ręce naszych rywali. To, jak się później okazało, nie było ostatnie słowo zawodników z AGH.

Drugi set zaczął się zgoła inaczej. Gospodarze prowadzili grę, zdobywali punkt za punktem. Warto
wyróżnić tutaj Macieja Naliwajko, Jakuba Macyrę i Karola Jankiewicza za solidną grę w obronie, która
doprowadziła do wyniku 18:10, w połowie tego seta. Jednak rywale nie dali za wygraną i dogonili
wynik. To zafundowało krakowskiej publiczności kilka chwil grozy w samej końcówce drugiego seta.
Ostatecznie naszym siatkarzom udało się wygrać tego seta i wyrównać wynik spotkania.

Trzeci set obfitował w dobre zagrywki Piotra Janusza i Patryka Łaby, to jednak nie wystarczyło,
abyśmy przeważali w grze. Ten set był najtrudniejszym dla naszej drużyny, walka toczyła się o każdy
punkt. Rywale mocno atakowali i znajdowali luki w naszej obronie. Drużyna z AGH wyraźnie
przeżywała gorszy okres w przyjęciu i organizowaniu kontrataków. Byliśmy świadkami wspaniałych
wielokrotnych wymian i to właśnie ich wygranie przeważyło szalę zwycięstwa na naszą stronę. Po
energetyzującej końcówce KS AZS AGH wysuwa się na prowadzenie w tym sobotnim spotkaniu.

W czwartym secie mogliśmy już tylko podziwiać składne akcje, celne zagrywki i solidne bloki drużyny
z AGH. Gra paliła się naszym chłopakom w rękach. Szybkie kontrataki nękały naszych rywali, co
doprowadziło do wysokiego prowadzenia już w połowie seta. KS AZS AGH wygrywa czwartego seta.

Drużyna z naszej Alma Mater pod okiem trenera Andrzeja Kubackiego zwycięża w tym spotkaniu 3:1.
Warto zauważyć, że są to bardzo ważne punkty w ligowych zmaganiach.

Przebieg spotkania: 23-25, 25-21, 25-21, 25-19

Post Author: BIS AGH