Zwiedzanie Małomiasteczkowe

Mimo że miesiąc studiowania już za nami, to niektórzy studenci dalej nie orientują się, co oferuje nam nasze miasteczko AGH. Przedstawiam więc skróconą wersję zwiedzania miasteczka z BIS AGH.

WERONIKA RAWSKA

Zacznijmy może od tego, co przyciąga studentów na miasteczko najbardziej. Wbrew pozorom nie mam na myśli magicznej grilloprzestrzeni.

Mowa o wabiącym wzrok Klubie Studio, położonym w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH.

Sezon imprez studenckich rozpoczął się w Studiu na dobre. To tutaj studenci przeważnie bawią się co czwartek na Legendarnych Czwartkowych Dyskotekach Studenckich. Co tydzień impreza jest prowadzona przez innego DJ. Zdarza się także, że stają się one eventami, które dają okazję do znalezienia drugiej połówki – partnera, nie butelki.

Jednak Klub Studio to nie tylko imprezy. Organizowane są tam najróżniejsze koncerty, a także trasy Stand Up. Również zdarza się, że URSS organizuje Planszówki, na które wstęp jest darmowy!

Kolejną atrakcją miasteczka jest Klub Gwarek, który znajduje się niemalże rzut beretem od Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. To tu, w niepowtarzalnej atmosferze, organizowane są spotkania z szeroko pojętą kulturą: muzyką, teatrem, kabaretem czy filmem. W konsekwencji odbywają się tu od kilku lat Muzyczne Pogwarki (w każdy czwartek), które umożliwiają studentowi zapoznanie się z tonami i nutami bluesa, jazzu czy folku. Uczestniczyć można również w projekcie muzycznym bezGwaru oraz Studio Kabaretu (w każdą środę), a także spróbować swoich sił w Pub Quizy.

Studenci jednak nie mogą żyć samymi imprezami i wykładami. Muszą także zakosztować nutki rozkoszy w postaci jedzenia. O to dba załoga Oliwki – Kuchnie Świata! Jest to lokal, który mieści się w jednym z akademików, a mianowicie w DS2 Babilonie na parterze. Oliwka oferuje w przystępnych cenach makarony, sałatki, pizze oraz zupy (w tym niesamowity krem z pomidorów, który jest po prostu delizioso!). Dodatkowo, jeśli jesteś mieszkańcem jednego z akademików AGH, to przy pokazaniu karty mieszkańca dostaniesz 10% zniżki na zakupione danie.

Równie znaną i polecaną lokalizacją do zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych jest Miasteczko Food Park. Jest to kompleks kilku Food Trucków ustawionych wzdłuż przejścia znajdującego się za Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii. Miejsce jest na tyle rozpoznawalne, że nie tylko studenci się tam stołują. Jest to opcja dla osób, które nie mają czasu, żeby przysiąść i poczekać na odbiór jedzenia. Zamówienia są tu bardzo szybko wydawane, co jest wielkim plusem tego miejsca.

Na sam deser zostawiłam miejsce dobrze znane w Krakowie, a mianowicie sieć budek z lodami Good Lood. Znajdujący się przy grilloprzestrzeni lokal jest otwarty cały rok – od rana do późnego wieczora. Lokal oferuje również lody bez glutenu oraz dla wegan. Dlaczego ludzie tak lubią te lody? Co może w nich być takiego niesamowitego? Na te pytania musisz odpowiedzieć sobie sam, odwiedzając lokal!

Wyżej opisane atrakcje to nie wszystkie, jakie może oferować nam miasteczko. Jednak,  o innych miejscach dowiecie się w kolejnym artykule!

fot. Arkadiusz Guguła KSAF

Post Author: BIS AGH