Otwórz oczy na ekonomię

Ekonomia zaczyna się na człowieku jako jednostce, a kończy na całych społeczeństwach. Opisuje to, jak decydujemy o wykorzystaniu zasobów. Jest ważna zarówno dla małych społeczności lokalnych, jak i ogromnych międzynarodowych instytucji. Naszym głównym problemem jest pogoń za ciągle zmieniającymi się trendami. Jak je wykorzystać? Prelegenci Open Eyes Economy Summit 2018 z pewnością znajdą odpowiedź!

GRZEGORZ BOROŃ

 

Pieniądz rządzi światem, a pieniądzem rządzi ekonomia. To niezaprzeczalne stwierdzenie. Ekonomia jest z nami od samego początku. Kojarzy się z takimi słowami jak barter, pieniądz, ale też bank, inflacja, pożyczka. I wiele wiele innych. Odpowiada na pytania: “Jaki jest sens małych przedsiębiorstw?” albo “Co daje nam wycinka drzew?”. Ekonomia dotyka także całych społeczeństw. Stąd też podział na mikroekonomię (poszczególne jednostki) i makroekonomię (całe społeczeństwa).

 

Dzisiejszy świat stawia przed nami rozmaite problemy. Często natury ekonomicznej. Ich rozwiązanie pozwala nam nie tylko lepiej zarabiać czy płacić mniejsze podatki, ale także zrozumieć pewne zmiany zjawiska. Międzynarodowa konferencja Open Eyes Economy Summit 2018 pozwoli zrozumieć najważniejsze idee XXI wieku. Jest otwarta dla działających zarówno w skali mikro, jak i makro.

 

Wszystko zaczyna się od człowieka

Open Eyes Economy Summit 2018 skupia wokół siebie wybitne jednostki ze świata ekonomii, dziennikarstwa, sztuki, biznesu, marketingu, ekologii i kultury To ludzie sukcesu, którzy znakomicie odnajdują się w dzisiejszych czasach. Wystąpią między innymi: Robert Biedroń, prof. Jerzy Bralczyk czy prof. Jacqueline Cramer. Łącznie ponad 170 mówców i 2000 gości z 20 krajów. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Centrum Kongresowym ICE.

 

Rozrzut dziedzin, w jakich specjalizują się prelegenci, wyraźnie dotyka społeczeństwa, a przez to poszczególnego człowieka. Jak mówi Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny grupy ESKADRA: “We współczesnym świecie brakuje miejsca i czasu na złapanie dystansu do męczącej i często przyjmowanej bezrefleksyjnie rzeczywistości.” Brakuje nam też czasu na złapanie nowych trendów, zrozumienie ich. A przecież mogą zrobić w naszym życiu niemałą rewolucję!

 

Nie tylko ekonomia

Open Eyes Economy Summit 2018 to otwarta dyskusja z prowadzącymi, często też potyczki intelektualne. To żywa i prawdziwa wymiana doświadczeń. Składa się z 5 bloków tematycznych: irma-idea, marka – kultura, miasto-idea, człowiek – praca oraz ład międzynarodowy. Oprócz wykładów i seminariów na gości czeka także Open Eyes Festival, podczas którego prezentowane będą między innymi rzeźby Franciszka Bunscha oraz wystawa fotografii Ryszarda Horowitza.

 

Open Eyes Economy Summit 2018, międzynarodowa konferencja organizowana w dniach 20 i 21 listopada w ICE Kraków, to nie tylko spojrzenie na ekonomię pod kątem społeczeństwa, to także wymiana myśli i doświadczeń życiowych.

 

Więcej o konferencji na stronie: www.oeef.pl

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.