Najmilszy AGH – wywiad z Mateuszem Rączką

O Mateuszu Rączce – tegorocznym zdobywcy tytułu SuperStudenta AGH,  można by wiersze pisać… I to dosłownie! Sam wpadł na pomysł, by to zrobić i już podczas pierwszej konkurencji z odpowiednio dobranym podkładem muzycznym, zaprezentował własny, zabawny wiersz o sobie. Już wtedy skradł serca żeńskiej części widowni. 

Z SUPERSTUDENTEM ROZMAWIAŁA: KATARZYNA KARNASIEWICZ

Odważny, charyzmatyczny i elokwentny. Poradził sobie świetnie w każdej konkurencji! Po wyborach odpowiedział nam na kilka pytań.

Jakie są Twoje ogólne wrażenia po wyborach?

Bardzo pozytywne. Poszedłem tam dobrze się bawić, towarzystwo było przednie, świetna atmosfera. Bałem się, że będę odczuwał tremę przed wystąpieniem na scenie, ale atmosfera była tak luzacka, a konkurencje tak zabawne, że nogi same rwały się przed publiczność.

Co Cię zainspirowało do wystartowania w Wyborach Najmilszych AGH?

Mój przyjaciel, Jacek Jagusztyn, najmilszy (i najzabawniejszy, jeśli ktoś lubi czarny humor) gość jakiego znam, postanowił wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rozśmieszyły mnie pytania stawiane w formularzu i sam postanowiłem wypełnić go dla zabawy. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że dostałem się do następnego etapu! Akurat miałem wolny wieczór w czasie, w którym odbywała się druga runda eliminacji. Stwierdziłem, że pewnie tam też będzie zabawnie. I tak jakoś poszło!

Co myślisz o konkurencjach? Podczas której czułeś się najlepiej?

Konkurencje na pewno były bardzo tematyczne i klimatyczne. Najlepiej czułem się podczas przedstawiania samego siebie, lubię mieć chwilę na przygotowanie czegoś soczystego. Natomiast dalsze konkurencje to była już jedna wielka parada improwizacji, która szła mi lepiej, bądź gorzej. Generalnie postanowiłem sobie jedną rzecz – dobrze się bawić, i nie przejmować się specjalnie jeśli mi coś nie pójdzie. Jedno i drugie wyszło mi całkiem nieźle.

Czy masz już jakiś pomysł na coś specjalnego, co zaprezentujesz podczas wyborów SuperStudenta Krakowa, kiedy będziesz reprezentował AGH?

Nie mam jeszcze zielonego pojęcia. Zapewne postawię na swoje atuty – urok osobisty, nieprzeciętną urodę, zawadiacki uśmiech i talent wieszcza.

Czy Twoi fani idą razem z Tobą na wybory krakowskie?

No ja myślę! I nie przyjmuję odmowy!

Dlaczego właściwie wybrałeś/aś AGH i za co lubisz tę Uczelnię?

Wybrałem AGH, bo cieszy się nienaganną opinią i wysoką pozycją w rankingach uczelni. Ale zostałem dla ludzi. Tak barwnej menażerii osobistości, pełnej pomysłów, doświadczeń i różnorakich umiejętności ze świecą szukać. Wiele się od nich nauczyłem przez te kilka lat studiów.

Studenci AGH są najbardziej rozrywkowymi studentami w całym Krakowie? Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Szczerze nie mam porównania do studentów innych uczelni, więc ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiem tylko, że dysponujemy całym wachlarzem imprez na AGH, od kulturalnych posiadówek na herbatce, po szalone koncerty i Wigilijki z niekończącymi się afterami. Studenci AGH zdecydowanie potrafią się bawić! Polecam belgijki na lodzie w samą północ czy pokoncertowe karaoke!

Czy zostały jeszcze jakieś twoje ukryte talenty czy hobby, o których nie wiemy? Czy konkurencje, podczas wyborów były na tyle wyczerpujące, że poznaliśmy Cię w 100%?

Zdecydowanie zostały! Mam jeszcze trochę sekretów… Ale jest tego tyle, że zastanawiam się, jakby to rozsądnie podsumować bez wypisywania długiej listy… Artystyczne wyrażanie siebie i nauka nowych rzeczy brzmią najromantyczniej.

Jakie są Twoje plany na najbliższą przyszłość (2-3 lata)?

Menedżer projektu, początkujący przedsiębiorca, sprzedawca w sklepie z marzeniami… mam kilka pomysłów na siebie, zobaczymy co zaakceptuje los.

19 kwietnia w Klubie Studio odbyły się wybory Najmilszych AGH. Wybrano dwoje reprezentantów naszej uczelni! BIS AGH też tam był, a naszym redaktorom udało się porozmawiać z finalistami, którzy będą godnie reprezentować naszą Uczelnię na tegorocznych Wyborach Najmilszej Studentki i SuperStudenta Krakowa, które odbędą się już 15 maja na Juwenaliach.

 

Wiersz Mateusza

“Jestem Wspaniały”

Jestem Mateusz, chłopak ze Śląska
lecz wiedza o górnictwie u mnie dość wąska
bo jestem gorol, spod Magurki chopak
mym ulubionym trunkiem Harnasia sześciopak
jestem z WIMIRU, wydziału znanego
do orania w żwirze czasem równanego
bo choć czasem studia to orka na ugorze
to zdając IMIR, student wszystko może
moje ulubione kolory to blondynki i czerwony
mym duchowym zwierzęciem jednorożec – różowy
esteta, filantrop, mężczyzna wrażliwy
a jak kebab, to tylko łagodny z wołowiny
jak pizza, to każda, nie dyskryminuje
jak wódka, to każda, jednakowo smakuje
ma pasja to nauka menedżmentu i japońskiego
mym hobby śpiew i przyjaciele, podczas czasu wolnego
co tu dużo mówić, jestem wyjątkowy
dziękuję za uwagę, to był wiersz Rączkowy

fot. źródło KSAF

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.