Rzucić wszystko i wyjechać nie tylko w Bieszczady!

Bieszczady urosły do miana jednego z najskuteczniejszych lekarstw na niepowodzenia tego świata. W Małopolsce istnieje co najmniej kilka miejsc, w które z powodzeniem można uciec. Jeśli najdzie nas ochota, żeby rzucić wszystko i wyjechać w cichy, spokojny i oddalony od cywilizacji zakątek, nie trzeba udawać się aż na kraniec Polski.

KAROL RAJDA

 

Pieniny

W stronę Trzech Koron i Sokolicy z Krakowa są tylko dwie godziny drogi. W miejscowościach takich jak Krościenko nad Dunajcem, czy Jaworki z powodzeniem zaszyjemy się pośród pagórkowatych wzniesień z dala od cywilizacji. W Pieninach nie brakuje górskich szlaków, które idealnie nadają się do kontemplacji życia, a widoków z najbardziej znanych szczytów nie trzeba nikomu przedstawiać. Nieinwazyjny charakter tego miejsca z pewnością zostanie doceniony, a rozwinięta baza noclegowa zdecydowanie sprzyja chociażby weekendowym wypadom.

 

Beskid Mały

Kierując się w stronę Wadowic dojedziemy do pasma Beskidu Małego. Niewielki, niepozorny obszar w którym bardzo wyraźnie widać, gdzie zaczynają się góry. Rozległe równiny i pola uprawne ustępują tu delikatnym wzniesieniom, których szczyty wahają się nieco poniżej tysiąca metrów. Idealne miejsce na niewymagające spacery i dłuższe przechadzki. Nieopodal znajduje się również Beskid Żywiecki z babiogórskim pasmem, czy też Beskid Śląski, oba pasma w niczym nie ustępują swojemu mniejszemu koledze. Przepiękne krajobrazy, mało uczęszczane ścieżki i świeże powietrze są idealnym miejscem dla miłośników turystyki aktywnej.

 

Gorce

Mieszkając w  Polsce mamy to szczęście, że ilość i różnorodność gór zadowoli każdego. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą spać spokojnie, a osoby szukające wyciszenia na pewno znajdą go wśród leśnej gęstwiny. Nieco bliżej Krakowa niż Pieniny znajduje się pasmo Gorców. Gdzie podczas inwersji temperatury, kiedy chmury są nisko utrzymywane przez znajdującą się powyżej warstwę ciepłego powietrza, roztacza się wspaniały widok na Tatry. Baza turystyczna jest dostatecznie rozwinięta by zająć nas podczas wizyty. Niewielka ilość turystów z pewnością odwróci naszą uwagę od codziennych problemów.

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.