Oszczędzanie? Z aplikacjami to proste

W świecie, w którym króluje konsumpcjonizm, niewiele osób potrafi racjonalnie zarządzać własnymi finansami. Rosnące koszty życia, niezadowalające wpływy na konto i spełnianie wszystkich swoich zachcianek nie pomaga w gromadzeniu zaskórniaków. Jak mimo tego zachować parę groszy w kieszeni? Na ratunek przybywają aplikacje.

ANNA OLENDER

 

Życie bez oszczędności? Nie, dziękuję.

Nie wyobrażam sobie życia bez zapasowych środków na koncie. Życie bez zamartwiania się tym, czy wystarczy mi na jedzenie jest niestety mało prawdopodobne. Oszczędzanie to dobry nawyk, który każdy z nas powinien sobie wyrobić. Wbrew temu mam wrażenie, że mało kto przejmuje się, ile wydaje. Ba, nawet zwykliśmy się chwalić, jak mało kasy zostało nam do końca miesiąca.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia oszczędzania powinno być przeanalizowanie, gdzie nasze pieniądze się rozchodzą. Z pomocą aplikacji mobilnych opanujesz swoje wydatki.

 

Przemyślane zakupy z Listonic

Kupując jedzenie, pewnie zdarza Ci się brać z półki niepotrzebne rzeczy, które później często kończą swój żywot w śmietniku. Kluczem do przemyślanych zakupów jest zrobienie listy potrzebnych produktów. Z polską aplikacją Listonic z łatwością zorganizujesz takie zestawienie, a przy okazji dodasz ceny do poszczególnych pozycji. Poza tym, jednym kliknięciem udostępnisz listę innym osobom współodpowiedzialnym za zakupy. To świetne rozwiązanie dla współlokatorów. W Listonic znajdziesz też aktualne gazetki promocyjne największych sieci handlowych.

 

Moje Finanse

Moje Finanse nie pozwolą, aby umknął Ci jakikolwiek wydatek. Do aplikacji możesz wprowadzić miesięczne wpływy, a także wydatki, które podzielisz na kategorie. W programie umieścisz każdy poniesiony koszt oraz płatności cykliczne (takie jak czynsz czy rachunek za telefon). Pod koniec miesiąca przeanalizujesz, na co przeznaczasz najwięcej pieniędzy. W aplikacji istnieje również opcja wprowadzenia kilku kont.

 

Kwitki

Kwitki zastąpią Cię w przepisywaniu paragonów, oszczędzając Twój czas, jak i pieniądze. Aplikacja pozwala na skanowanie paragonów, tworząc tym samym bazę o wydatkach, ale również o okresie gwarancji. Do każdego rachunku można dodać tag, a następnie obliczyć kwoty według kluczowego słowa. Niestety w każdej na pozór idealnej rzeczy tkwią małe błędy. Zdarza się, że program działa powoli i ma problem z odczytaniem danych z paragonu.

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *