Speed Dating, czyli jak poznać miłość życia w 5 minut

Przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych. Spotykamy się z różnymi opiniami na ich temat, ale jedno możemy stwierdzić na pewno – gwarantują silne emocje!

Mowa o speed dating, czyli ,,szybkich randkach”, dzięki którym możemy w krótkim czasie poznać ciekawe osoby, a może nawet… miłość życia?

MARTA DOMINIK

 

Kilkanaście randek w godzinę? To nie problem!

Na czym polega cała zabawa? Chętni biorą udział w serii kilku, a nawet kilkunastu randek, z których każda trwa zaledwie parę minut. Spotkanie odbywa się przy stoliku, a obie strony w rekordowo szybkim czasie muszą jak najlepiej zaprezentować się sobie nawzajem. Liczy się pierwsze wrażenie, poziom adrenaliny sięga zenitu, a niekiedy pojawia się przysłowiowa iskra. Każdy, kto brał już udział w takim wydarzeniu, poczuł smak zarówno triumfu (gdy poznana osoba okazała się być tą jedyną, a randka strzałem w dziesiątkę), jak i porażki (gdy spotkanie zakończyło się klapą). Niektórych naszych rozmówców pragniemy szybko usunąć z pamięci, podczas gdy inni  potrafią stać się częścią naszego życia.

 

Są jednak pewne zastrzeżenia  

Na entuzjastów speed datingu krytycy wylewają kubeł zimnej wody, stawiając serię trudnych pytań: czy istotnie w ciągu kilku minut można ,,rozgryźć” drugą osobę, czy pierwsze wrażenie nie okaże się złudne oraz czy po tak krótkiej rozmowie można zaufać drugiej stronie i zaproponować jej dalszą znajomość? Zdania jak zwykle są podzielone, a zwolennicy i przeciwnicy tego zjawiska przytaczają mnóstwo szczęśliwych lub nieszczęśliwych historii, które mają potwierdzać ich tezy.

 

Iść czy nie iść – oto jest pytanie…

Jeśli czytając ten tekst zainteresowaliście się speed datingiem i stanęliście przed dylematem, pamiętajcie o jednym: zawsze macie czas na podjęcie decyzji, gdyż szybkie randki mają jedną, niepodważalną zaletę. Jaką? Otóż przeznaczone są dosłownie dla wszystkich – osób w różnym wieku, z odmiennych środowisk, mających rozmaite zainteresowania. Nieważne, czy mamy 20, 30 czy więcej lat – wszyscy możemy spróbować poszukać drugiej połówki w gronie ludzi o podobnych światopoglądzie (w ofercie znajdują się specjalne randki dla ludzi z różnych grup religijnych, jak np. Katolickie Speed Dating). Nie musimy się też martwić, że miejsce zamieszkania uniemożliwi skorzystanie z okazji, gdyż szybkie randki organizowane są już w prawie każdym większym mieście w naszym kraju. Najważniejsze zaś myśleć o speed datingu jako o ciekawej rozrywce, dzięki której miło spędzimy czas. A jeśli któreś ze spotkań przyniesie nam jeszcze partnera… Cóż, nie mamy nic przeciwko temu, prawda?

 

Brak pomysłu na Sylwestra czy Walentynki? Może randka z nieznajomą/nieznajomym

Szukając informacji o szybkim randkowaniu, trafiłam na mnóstwo ofert spędzenia Sylwestra na szybkiej randce. Jeśli więc nie macie jeszcze planu na Nowy Rok albo Walentynki, które zbliżają się małymi krokami, rozważcie tę propozycję. Organizatorzy zapewniają, że dzięki nim poznały się już setki par, więc może warto otworzyć się na nowe znajomości. Czy coś z tego wyniknie? – nie wiadomo, z pewnością jednak będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Chyba warto zaryzykować…

Post Author: BIS AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.