Kawa + książka = Microscup

Przerwa między zajęciami, pół godziny do autobusu, spotkanie ze znajomymi z koła naukowego? A może wypad na kawę z przyjaciółmi albo randka? Zamiast spędzać czas na korytarzu, przystanku i na szukaniu wolnej sali – wpadnij do Microscup!

AGNIESZKA KRĘPA

Microscup to nowy punkt na mapie Krakowa i AGH, otwarty dla studentów i organizacji studenckich. Znajduje się na ulicy Czarnowiejskiej 50b (to ten budynek z muralem).

Co to Microscup?

“Micro” nawiązuje to wielkości kawiarni, a “cup” do “filiżanki”, a z tego połączenia powstaje “mikroskop”. Całość oddaje charakter tego miejsca – lokal jest raczej kameralny i przytulny, napijesz się tu też oczywiście dobrej kawy. Półka z książkami dodaje “naukowości”. Microscup prowadzą studenci z KN Zarządzanie i Fundacja dla AGH. Przez studentów i dla studentów – bo zyski są przeznaczone na cele statutowe Fundacji, czyli szeroką pojęta pomoc i aktywizację żaków z AGH.

Otwarte dla i na studentów!

Microscup to nie tylko miejsce, w którym można napić się kawy i herbaty czy coś zjeść. Na studentów czeka cała “ściana książek” w dobrych cenach – najlepsze tytuły, które w poważnej lub lżejszej formie przybliżają szeroko pojęty świat nauki. Gospodarze zapraszają też organizacje studenckie – w kawiarni jest rzutnik i projektor. Zamiast szukać sali na spotkanie, spokojnie możecie zorganizować je w Microscup.

Microscup jest otwarty od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00 oraz w soboty od 10:00 do 19:00.

Zapraszamy!

fot. Kamil Szufnara, KSAF AGH

 

Post Author: BIS AGH