Welcome to AGH UST

No i stało się, wpadłeś w wir studenckiego świata. O której otwierają dziekanat, gdzie jest B2 i jak trafić do akademika? Spokojnie, nikt nie będzie na ciebie patrzył jak na zagubionego dzbana. Wystarczy, że pobierzesz nową aplikację AGH UST i z łatwością odnajdziesz się na uczelni, a może nawet zaimponujesz nowym znajomym.

AGNIESZKA WRÓBEL

Jak korzystać ?

Po zainstalowaniu aplikacji widzimy dokładną mapę kampusu AGH z wyraźnie zaznaczonymi stacjami od wydziałów, akademików i stołówek po kluby studenckie, bankomaty i punkty ksero. Wystarczy wybrać interesujący nas obiekt, a aplikacja wyświetli nam wszystkie dostępne w okolicy. Po udostępnieniu lokalizacji zostanie wyznaczona dokładna trasa, dzięki czemu bez problemu dotrzemy w wyznaczone miejsce. W spisie obiektów widzimy również folder nazwany „inne”. Znajdziemy tam wiele przydatnych placówek medycznych spoza kampusu, apteki, ale też główne punkty Krakowa jak Barbakan czy Sukiennice. Oczywiście nie brakuje AGH-owych stowarzyszeń, bez problemu odszukamy Centrum Mediów, czy URSS. Aplikacja zawiera również „przewodnik studenta”, w którym zawarto wiele przydatnych  informacji odnośnie komunikacji miejskiej, punktów zdrowotnych, jednostek działających przy uczelni, kosztów utrzymania, a nawet legalizacji pobytu dla studentów zagranicznych. Dzięki AGH UST możemy na bieżąco śledzić wydarzenia z życia uczelni, więc na pewno zostaniemy poinformowani o interesujących nas spotkaniach czy uroczystościach. Bez wątpienia warto skorzystać z zakładki „magiczny Kraków”, gdzie przeczytamy nieco o historii i geografii miasta, ale też rozeznamy się w krakowskich restauracjach i centrach handlowych.

Dla kogo przeznaczona jest aplikacja?

Aplikacja dostępna jest również w wersji anglojęzycznej, dzięki czemu nasza uczelnia postrzegana jest jako bardziej dostępna i bezpieczna dla licznych studentów przybywających do nas z zagranicy. Specjalnie dla tych osób przygotowana jest też zakładka z kontaktem do Centrum Studentów Zagranicznych, a także informacje dotyczące wymiany studenckiej na naszą uczelnię. Aplikacja zdecydowanie ułatwi  pierwszorocznym studentom zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, ale może i starsi AGH-owcy znajdą placówki o których istnieniu wcześniej nie mieli pojęcia.

Post Author: BIS AGH