REFORMA AGH: Samogłoski dłuższe o trzy litery

W związku z nadchodzącą reformą Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Inżynierii i Inżynierii Biomedycznej wzbogaci się o trzy dodatkowe kierunki.

KAROLINA BOGACKA

„Reforma zobowiązuje nas do wdrożenia rygorystycznych zasad nazewnictwa”- informuje inż. Ignacy Iksiński, nowo zatrudniony Adiunkt A’Propos Aliteracji – „Według naszych badań, określenie „samogłoski” osiągnęło już statut półoficjalny, co zgodnie z Aktem Alfabetycznym zmusza nas do dołożenia trzech brakujących liter: Y, U oraz O”.

Po długich obradach na trzy nowe Katedry wybrano Urbanistykę, Oceanologię oraz Ybernetykę.

Niestety, nie wszyscy prowadzący zgadzają się z reformą. W ostatnią sobotę opublikowana została petycja pracowników Katedry Informatyki.

„Żądamy oficjalnego zapewnienia, że zajęcia z oceanologii prowadzone będą możliwie jak najdalej od jakiejkolwiek serwerowni.”

Pojawiły się też głosy z Wydziału Humanistycznego:

„Ybernetyka? Czy nikt z was nie czytał „Yberiady” Ema? Jak planujecie zachować bezpieczeństwo uczelni, w przypadku, gdy maszyna na „Y” wyprodukuje Yeti?”

I tylko jeden z kierunków nie wywołał żadnych kontrowersji.

„Urbanistyka brzmi w porządku. Przynajmniej ominą nas problemy ze znalezieniem sali, jeżeli za prawdziwe laboratorium uznamy miasto”.

A wy, co myślicie? Który nowy skrótowiec uważacie za najbardziej chwytliwy: WOUYEAIiIB, WEAOUYIiIB czy WEAIIBOUiY?

Piszcie w komentarzach.

Tak, jak co roku, to nie jest ASZdziennik. Ale i tak wszystkie nadplanowe samogłoski zostały zmyślone.