Wydarzenia w Krakowie – styczeń

Styczeń to ciężki okres w życiu studenta – bale wydziałowe, zaliczenia, sesja. Od spraw uczelnianych należy jednak odpocząć! Jeśli jeszcze nie wiecie, jakie atrakcje czekają na Was w Krakowie, przeczytajcie kilka różnorodnych propozycji. Na pewno któraś oderwie Was na chwilę od nauki.

NATALIA PANEK

 

BITEhack – Hackathon Klasyczny & Robotyczny

Niezliczone linijki kodu, szukanie zaginionych średników, a może budowanie robota? Takie atrakcje już 12.01 w Klubie Studio! BEST AGH organizuje BITEhack, podczas którego nie zabraknie programowania, zabawy, pomysłów i oczywiście jedzenia. Uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch konkurencjach – programistycznej, skierowanej dla miłośników software’u i tworzenia aplikacji, a także robotycznej, która będzie idealna dla fanów kabelków i Arduino. Zapisy na hackaton robotyczny są już zakończone, jednak do 04.01 można zapisać się na hackaton programistyczny poprzez stronę https://bitehack.best.krakow.pl.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/602093706911984/

 

Zainspirowani tkaninami – warsztaty dla dorosłych | Muzeum Narodowe w Krakowie

19.01 w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka odbędzie się wykład połączony z warsztatami, które przeniosą uczestników w świat XV i XVI w. luksusowych tkanin. Muzeum Narodowe w Krakowie oferuje możliwość samodzielnej dekoracji toreb materiałowych, podkoszulków czy poduszek na wzór mistrzowskich wyrobów.
Szczegóły na temat warsztatów znajdują się na stronie: http://mnk.pl/aktualnosci/zainspirowani-tkaninami-warsztaty-dla-doroslych

 

Motokultura | Wokół koła | Tramwaje na Wawrzyńca

Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało wiele ciekawych wystaw – zwłaszcza dla fanów motoryzacji. Na wystawie Motokultura zaprezentowane zostaną pojazdy polskiej produkcji, dokumenty, części samochodowe i inne interesujące obiekty, które pokazują jak ewoluowała motoryzacja.

Kolejna ekspozycja ma charakter edukacyjny. Odwiedzający mogą przejść przez ok. 27 stanowisk i samodzielnie podnieść 115 kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym.

Tramwaje na Wawrzyńca to wystawa, na której będzie można dowiedzieć się o historii tramwajów w Krakowie, poznać kolory pojazdów konnych, czy znaleźć odpowiedź na temat biletów ulgowych. Oprowadzanie po wystawie odbędzie się 17, 18, 24 i 25 stycznia w godzinach 13:30-14:30. Zwiedzanie z przewodnikiem wliczone jest w cenie biletu wstępu, jednak o udziale w oprowadzaniu decyduje kolejność przyjścia.
Więcej informacji na stronach:

https://www.mim.krakow.pl/wystawy-stale/motokultura

https://www.mim.krakow.pl/wystawy-stale/wokol-kola

https://www.mim.krakow.pl/wystawy-stale/tramwaje-na-wawrzynca

 

Paweł Domagała w Klubie Studio

25.01 w Klubie Studio odbędzie się koncert jednego z topowych polskich artystów. Jego pierwsza płyta “Opowiem Ci o mnie” ukazała się jesienią 2016 roku i od razu trafiła na listy przebojów, osiągając status Platynowej Płyty. Drugi krążek o tytule “1984” ukazał się jesienią ubiegłego roku. Album promowany piosenką “Weź nie pytaj” zawiera 12 piosenek i od razu zyskał uznanie odbiorców, o czym świadczy status Platynowej Płyty.
Więcej informacji na stronie Klubu Studio: https://www.klubstudio.pl/koncert/ByNbDX/2019-01-25/Pawe%C5%82-Domaga%C5%82a

 


Tom Odell w Tauron Arenie

Również 25 stycznia, jednak w Tauron Arenie, odbędzie się koncert znanego brytyjskiego piosenkarza. Tom Odell najbardziej rozpoznawany jest z ballady Another Love, która czterokrotnie otrzymała status platynowej płyty. Najnowsza płyta, wydana jesienią ubiegłego roku, trafiła na 5 miejsce w notowaniach w Wielkiej Brytanii. Najnowszy krążek artysty, Jubilee Road promuje singiel If You Wanna Love Somebody, który stylistycznie przypomina debiutancki album Toma Odella, a tym samym ma szansę na powtórzenie sukcesu. Ceny biletów na płytę i trybuny to odpowiednio 150 zł i 135 zł.
Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/691957527863940/

 

“Szopki krakowskie”

 

Przez cały miesiąc można odwiedzać Celestat i podziwiać pięknie wykonane szopki krakowskie. Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich wpisana jest na światową Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO i przyciąga turystów z całego świata. 6.01 odbędzie się spacer “Wokół szopki”, podczas którego dyrektor MHMK będzie prowadził uczestników szlakiem witryn krakowskich sklepów, kawiarni i restauracji, w których wstawione są szopki ze zbiorów muzeum. 

Informacje o szopkach i spacerze dostępne są na stronie:  

http://krakow.pl/aktualnosci/225552,33,komunikat,_wokol_szopki____spacerem_po_krakowie.html

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.