Wydarzenia w Krakowie – grudzień

Nadchodzi nowy miesiąc, a więc czas na mały przegląd wydarzeń w naszym mieście. Przedstawiamy Wam kilka propozycji z zakresu kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że wydarzenia trafią w Wasze gusta. Zachęcamy do uczestnictwa!
PATRYCJA CHRABĄSZCZ


„Bałagan na strychu”- Łukasz Lotek Lodkowski

To nowy program znanego komika, który posiada wrodzony talent do rozśmieszania ludzi. Bardzo duże ilości odsłon jego występów na YouTubie świadczą o tym, że ludzie doceniają jego umiejętności i twórczość na scenie komediowej. Profesjonalizm oraz niepowtarzalny sposób bycia tego artysty spowodują, że z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci. Podczas wydarzenia nie zabraknie dobrej atmosfery i śmiechu. Macie to zagwarantowane! Łukasz Lotek Lodkowski wystąpi w klubie Studio przy ulicy Budryka 4 już 5 grudnia. Bilety w cenie od 45 do 65 zł można zakupić na stronie www.ticketclub.pl.


Muzyczne Pogwarki – Spring Rolls

To coś dla fanów muzyki rockowej. Zespół powstał w 2011 roku w Kraśniku i cały czas rozwija swoją twórczość, która zarazem jest doceniana na scenie muzycznej. Pierwszy ich singiel Lunatics ukazał się w 2015 roku. Teraz nadszedł czas na debiutancki album Universum. który będzie można zakupić podczas tego wydarzenia. Koncert mikołajkowy zespołu Spring Rolls odbędzie się w klubie Gwarek, przy ulicy Reymonta 17. Wstęp jest wolny!


Synestezje. Subtelnie: Skubas, Mikromusic Trio, Sonbird

Koncert muzyki przepełnionej łagodnymi, poetyckimi brzmieniami. Ten wyjątkowy wieczór odbędzie się podczas festiwalu Synestezje i może dostarczyć nam dawkę pozytywnych emocji, wzruszeń czy też muzycznych inspiracji.

Skubas to artysta kiedyś znany głównie na scenie klubowej. Obecnie autor najpiękniejszej piosenki o braku miłości. Tworzy muzykę przepełnioną emocjami. Jego debiutem było Wilczełyko, jednak druga płyta Brzask prezentuje w pełni jego twórczość. Odbył on kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach.

Sonbird to zespół, który tworzy czwórka młodych, pełnych energii przyjaciół z Żywca. Ich twórczość polega na przekładaniu emocji na muzykę, co trzeba przyznać, że świetnie im wychodzi. Tworzą w kategorii Alt Pop oraz Indie Rock i mają na swoim koncie liczne zwycięstwa w konkursach, udziały w festiwalach. W ostatnim czasie jest o nich naprawdę głośno, tym bardziej, że niedawno wydali debiutancką płytę, na której znajdziemy takie utwory jak Ląd, Głodny, czy najnowszy Hel.

Mikromusic tworzą muzykę avant pop i art pop. Inspirują się słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Koncertują zarówno na największych polskich festiwalach, jak i za granicą. Zespół był dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ostatnia płyta Tak mi się nie chce oraz zainteresowanie ich koncertami pozwala zakwalifikować zespół do grona najbardziej popularnych zespołów w Polsce tego roku.

Koncert odbędzie się w klubie Studio 7 grudnia. Obowiązkowe bilety wstępu!


#1 URODZINY Cukierni Wadowice

11 i 12 grudnia Cukiernia Wadowice zaprasza wszystkich, a zwłaszcza studentów i mieszkańców Miasteczka, na swoje urodziny i świętowanie! Będą promocje, konkursy i niespodzianki. W ofercie cukierni znajdziemy wiele pyszności, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś dobrego. Więcej informacji na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/198169384427127/


Kabaret Skeczów Męczących

Z okazji 15-lecia zespołu, znanego doskonale z polskiej sceny kabaretowej, przygotowali oni premierowy program Pamiętasz jak to jest mieć 15 lat? Na pewno nie zabraknie okazji do śmiechu! Ich występy są pełne entuzjazmu, lekkości, profesjonalizmu oraz skeczy, które stają się absolutnymi hitami. Ze względu na niepowtarzalny styl KSM i nowe odsłony tak lubianych przez publiczność artystów warto wybrać się 15 grudnia do Nowohuckiego Centrum Kultury, przy al. Jana Pawła II. Bilety można kupić na stronie www.biletyna.pl


Moscow City Ballet- „Dziadek do orzechów”

Zespół założony został przez uzdolnionego choreografa Victora Smirnova-Golovanova. Grupa cieszy się dużą popularnością na świecie i 17 grudnia zawita do Polski. Będzie można obejrzeć w ich wykonaniu zapierający dech w piersiach występ Dziadek do orzechów. To podróż do krainy marzeń, obfitująca w różnego rodzaju tańce, np. Taniec arabski, chiński, hiszpański oraz końcowy walc kwiatów. Ponadto balet zawiera  piękną, symfoniczną muzykę, która stanowi dopełnienie całości. Grupa ta słynie z charakterystycznych, olśniewających kostiumów, urzekającej scenografii, gry świateł oraz przede wszystkim świetnej choreografii. Pozostaje więc tylko wybrać się do Centrum Kongresowego ICE, przy ulicy Marii Konopnickiej 17 i przekonać się na własne oczy. Bilety można kupić na stronie www.eventim.pl.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.