Święta z Netflixem

Ach, święta – piękny czas. Świat przykryty białym puchem, w oknach kolorowe światełka, a domy pięknie przystrojone świątecznymi ozdobami. Tyle że jest mały problem. Jest listopad, a śniegu za oknem tyle, co kot napłakał. Do świąt jeszcze miesiąc. Jednak nie ma przeszkód, aby już wprawić się w świąteczny nastrój, prawda?

WERONIKA RAWSKA


Sieciówki oferujące już ubrania ze świątecznym motywem, supermarkety zalewające nas falą świątecznych słodyczy oraz dekoracji i powoli pojawiające się świąteczne reklamy – to tylko niektóre zjawiska zwiastujące nadejście grudnia. Również Netflix nie próżnuje i już od pierwszych dni listopada zapowiada lub udostępnia filmy, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Wraz ze współlokatorkami zaczęłyśmy już zadawać sobie trudne pytania typu: „Gdzie będzie stać choinka w pokoju” oraz „Czy będzie ona klasyczna, czy stworzona przez uzdolnione studentki. Jak pociągniemy kilometry światełek i gdzie powiesimy świąteczne skarpety z prezentami, na które oczywiście zasługujemy. I najważniejsze – kiedy jest czas na akcję: Kolędowanie po akademikach?” Jednym zdaniem – planowanie pełną parą. Jednak jak można coś organizować, nie czując zbliżających się świąt? To przecież oczywiste – NIE DA SIĘ.

Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu – należy zacząć codzienny maraton świątecznych filmów. Już dziś, choćby w tej chwili. Rzucić wszystko i sięgnąć po laptopa i popcorn.

A więc przedstawiam Wam tegoroczny przegląd filmów świątecznych prosto z Netflixa, dzięki którym przez chwilę poczujecie święta u drzwi.


Świąteczny kalendarz

Młoda i utalentowana fotografka, Abby Sutton otrzymuje od swojego dziadka wyjątkowy prezent. Jest to świąteczny kalendarz, który w ich rodzinie jest od wielu pokoleń. Okazuje się, że kalendarz przewiduje przyszłość. Bohaterkę codziennie spotyka zdarzenie związane z figurką, która wyciągnęła danego dnia z kalendarza. Czy dobrze odczyta zamiary kalendarza i właściwie wybierze miłość swego życia? Myślę, że argumentem zachęcającym do obejrzenia filmu, jest świetna gra aktorska Kat Graham, znanej m.in. z „Pamiętników wampirów”.


Wigilijne Wesele

Świat konsultantki ślubnej Clary zostaje wywrócony do góry nogami, gdy prywatny detektyw Connor zaczyna jej przeszkadzać w realizacji wielkiego projektu – ślubu kuzynki. Projekt ten jest istotny dla głównej bohaterki, ponieważ ma być on jej pierwszym zleceniem, a tym samym wydarzeniem, które zapoczątkuje rozwój firmy. Kobieta z początku niechętnie przystaje na propozycje współpracy z detektywem, ale zaczyna dostrzegać szczegóły, które mogą dopuścić do zerwania zaręczyn młodej pary. Czy magia świąt uratuje wesele? Czy może bohaterka znajdzie inny plan na wypromowanie działalności?


Święta z widokiem

Menadżerka restauracji w kurorcie narciarskim nie może się pozbierać po wcześniejszej porażce zawodowej. W związku ze zbliżającymi się świętami, do kurortu przyjeżdża zwycięzca programu kulinarnego – tajemniczy kucharz. Zupełne różne historie obu postaci, łączy jedno miejsce – klimatyczny pensjonat prowadzony przez stare małżeństwo. Czy połączy ich coś jeszcze? Wspólny cel, praca czy może coś więcej?


A Wish for Christmas

Sara Shaw jest pracowitą, lecz zbyt uległą i miłą osobą. Gdy jej szef Dirk Tyson kradnie jej pomysł na inicjatywę bożonarodzeniową, kobieta stwierdza, że musi zacząć walczyć o siebie. Wkrótce Sara spotyka Świętego Mikołaja, który oferuje, że spełni jej jedno życzenie. Kobieta prosi o odwagę do powiedzenia właścicielowi firmy Peterowi, że Tyson przywłaszczył jej pomysł. Święty Mikołaj spełnia życzenie Sary, dodając jej odwagi do walczenia o siebie na 48 godzin. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem?

Życzę miłego oglądania!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.