Turysta we własnym mieście, czyli 4 klimatyczne kawiarenki

Za oknem liście, chłodniejsze temperatury. Małymi krokami nadchodzi czas szalików i grubych swetrów. Zanikają ciepłe letnie dni, kiedy to można było wziąć kocyk i usiąść sobie z książką na Błoniach, czy też łapać promyki słońca na ławkach Miasteczka Studenckiego.  Na szczęście w Krakowie jest dużo kawiarni, w których spokojnie można usiąść, wypić rozgrzewająca herbatę i pouczyć się.

KAROLINA MACHNIK

CAFE poezja

Gdy deszcze delikatnie muska chodniki, na niebie widać każdy odcień szarości, a chłodek otacza każdego odważnego przechodnia. Scenariusz idealny by usiąść w tej kawiarni i zatopić się w wierszach, które tworzy właścicielka. Oprócz poezji, która dotrze nawet do tych najbardziej upartych można tutaj spróbować ciast, lodów i świeżo mielonej kawy. Lokal znajduje się na ulicy Królewskiej. Bardzo blisko uczelni, aby wyskoczyć i zregenerować siły między zajęciami.

Knitted Coffee cafe

Jeśli dzierganie kojarzy Ci się tylko z babcią, czy grupą samotnych kobiet, to z pewnością jesteś w błędzie. Kawiarenka ta jest zapewne jednym z najprzytulniejszych miejsc na mapie karkowskiego Kazimierza. Od wejścia wita ręcznie dziergane logo, a właściciele to urocze małżeństwo, które na pewno sprawi, że pobyt tam będzie się miło wspominać. Dodatkowo dla chętnych, aby się nauczyć dziergać organizowane są warsztaty.

Kocia Kawiarnia – Kociarnia

Masz kota? Nie chcesz go zostawiać, gdy wychodzisz spotkać się ze znajomymi? Ta kawiarnia to idealne rozwiązanie. Napijesz się tu kawy, zjesz ciasto, a twój pupil też na tym skorzysta. Przychodząc tu nie będziesz mieć wyrzutów, że zostawiłeś swojego kotka w domu, a jeśli jesteś miłośnikiem tych zwierząt, miło spędzisz czas przy przyjaznym mruczeniu.

Domówka Cafe

Chociaż nazwa zachęca bardziej do imprezy, niż spokojnej kawki, to w rzeczywistości jest to (nie)zwykła kawiarnia. Szukasz ze znajomymi miejsca, gdzie możesz za darmo pograć w planszówki, spędzić czas w klimatycznej atmosferze, a także nie marznąć podczas chłodniejszej pogody? Dla osób, które wolą tradycyjne gry od tych komputerowych, jest to miejsce idealne.