Ctrl+c -> Ctrl+v – Pułapka na wieszaku

W życiu czeka na nas wiele pułapek czy zasadzek. Jedną z nich jest, znana chyba wszystkim, pułapka efektu ctrl+c –> ctrl+v! Czy w ogóle możemy uniknąć bycia klonem-klona?

AGNIESZKA JANCZY

 

Jak powszechnie wiadomo, moda rządzi się własnymi prawami. Żyjemy w czasach, w których nosić możemy wszystko, nawet mięso (chyba wszyscy pamiętamy kreację Lady Gagi z  Gali rozdania nagród MTV w 2010 roku). Od tego kontrowersyjnego występu minęło już osiem lat, podczas których mogłoby się wydawać, że w świecie mody widzieliśmy już wszystko. Czy możliwe jest, aby nasza garderoba na prawdę mocno się czymś różniła od innych?

 

Być innym

Dążenie do bycia indywidualnym, unikatowym jest chyba powszechne, jeżeli chodzi o ubrania. Każdy z nas ma jakąś, chociaż taką malutką cząstkę, która krzyczy “Chcę się wyróżnić, nie kupuj tej koronkowej sukienki w tej sieciówce!!!”. Oczywiście nie twierdzę, że sieciówki są złe! Jednak czasem może warto nie kupować zestawów ubrań “prosto z manekina”. Co prawda, nie unikniemy całkowicie efektu klona-klona, ale możemy go zmniejszyć.

 

Starter Pack

W sieci pojawiły się ostatnimi czasy memy, które naigrywają się z  “innego” stylu ubierania. Rzeczywiście można w tym wszystkim dostrzec jakąś analogię. Zastanówmy się, czy osoby które ubierają popularne chinosy lub mom jeans, zakładają też często superstary, do tego przykładowo krótki top i kurtkę bomberkę? Do tego można dołożyć septum, “czapkę wpier*olkę”, makijaż a’la Kylie Jenner i gotowe.  Nie chodzi mi tu o obrażanie osób, które noszą się w ten sposób. Tylko o zwrócenie uwagi na fakt, że często gdy decydujemy się na jeden element stroju, podświadomie dobieramy do niego resztę, tak aby wszystko do siebie pasowało i było modne.

 

Alternatywnie

Podczas moich obserwacji zauważam pewną właściwość. Pomimo tego, że ktoś usilnie próbuje zachować jakiś swój indywidualny styl, to i tak  wychodzi jakiś “klon”. Nawet jeżeli celujemy w alternatywne style, to i tak znajdą się ludzie, którzy ubierają się podobnie. Może moja wizja jest pesymistyczna, a wielu się ze mną nie zgodzi, jednak taki jest fakt.  

 

Paradoks na wieszaku

Z tego wszystkiego wynika, że jak ktoś chce być modny, to chyba nie ma szans na uniknięcie efektu ctrl+c ctrl+v. Pragnąc być unikatowym, paradoksalnie wpadamy jeszcze głębiej w tę pułapkę. Być może istnieje sposób na całkowite zniwelowanie tego paskudnego efektu? Może tak naprawdę jest to łatwiejsze niż się wydaje?

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.