Wydarzenia w Krakowie – październik

1. Festiwal Podróżniczy TRAVENALIA – możliwość poznania ciekawych ludzi, m.in. podróżnika Romualda Koperskiego czy żeglarza Szymona Kuczyńskiego,
2. Krakowska Integracja Studencka – 1 bilet x 15 klubów x 1 noc,
3. Najedzeni Fest! Etnicznie – festiwal kulinarny w Hotelu Forum, etniczna kuchnia nie tylko polski, ale też świata,
4. Forum Druku 3D – III Konferencja Forum Druku 3D, a na niej prezentowane będą technologie 3D – druk, projektowanie oraz skanowanie 3D stają się coraz bardziej popularne.

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

Październik to miesiąc właściwie jeszcze „wolny od nauki”, dlatego też spożytkuj swój cenny czas na ciekawe wydarzenia, odbywające się w naszym mieście! Zanim pochłonie Cię uczelniany wir zdobywania wiedzy, wyjdź i zrób coś, co dostarczy Ci wielu pozytywnych emocji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka interesujących propozycji – może weźmiesz udział w którymś z tych wydarzeń? Gorąco zachęcamy!

Festiwal Podróżniczy TRAVENALIA 2018
To oczywiście wydarzenie dla miłośników podróży. Podczas festiwalu odbędą się pokazy filmowe, liczne prezentacje tematyczne oraz konkursy. Przedstawione zostaną także oferty turystyczne oraz możliwy będzie zakup książek podróżniczych. Tegoroczni goście to, m.in.:

Romuald Koperski – pisarz, podróżnik, przewodnik po Syberii, a także pilot samolotowy oraz pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii. Jednym z jego osiągnięć, o którym warto wspomnieć, jest samotne przepłynięcie przez Ocean Atlantycki łodzią wiosłową. Właśnie podczas tego wydarzenia będzie możliwość posłuchania oraz obejrzenia filmu dotyczącego 77-dniowej przygody Romualda. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość podziwiania zdjęć z wyprawy „Ekspedycja Stulecia”, podczas której w ciągu 80 dni bardzo srogiej zimy przejechał on 40 tys. km, tym samym pokonując 12 stref czasowych, przy temperaturach oscylujących wokół -70 stopni Celsjusza.

Szymon Kuczyński – żeglarz, rowerzysta, który dwukrotnie przepłynął Atlantyk na wybudowanym przez siebie jachcie „Lilla My”. W 2017 roku wyruszył w rejs, dzięki któremu ustanowił rekord świata w żeglarstwie. „Atlantic Puffin”, którym Szymon opłynął ziemię w czasie 270 dni 10 godzin i 29 minut zapisał się nie tylko w historii polskiego, ale też i światowego żeglarstwa.

Jeżeli chciałbyś posłuchać również o Kambodży, Laponii, Pirenejach, Nowej Zelandii, Etiopii, Afganistanie czy zagrożeniach terrorystycznych w poszczególnych krajach na świecie, to TRAVELINA 2018 jest idealnym wydarzenie dla Ciebie!
Odbędzie się ono w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 już 27 i 28 października. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.travenalia.pl

Krakowska Integracja Studencka
To największa impreza klubowa w Krakowie, której celem jest integracja studencka w nowym roku akademickim. Chcesz poznać nowe miasto? Ludzi o ciekawych osobowościach? A może po prostu masz ochotę wyjść, potańczyć i miło spędzić czas ze znajomymi? Jeśli tak, to idealnie się składa, gdyż właśnie 25 października o godzinie 21 rozpocznie się wielki clubbing, w którym udział weźmie aż 15 krakowskich klubów, zlokalizowanych w samym centrum miasta! Wstęp do tych lokali będzie możliwy za okazaniem jednego, tego samego biletu. Tak więc obserwuj bacznie to wydarzenie na facebooku i nie przegap okazji do zgarnięcia super wejściówki, która umożliwi zwiedzenie takiej ilości klubów w jedną noc.

Najedzeni Fest! Etnicznie
Interesują Cię tematy kulinarne? Jesteś otwarty/a na poznawanie nowych smaków? Czy po prostu lubisz dobrze zjeść? W przypadku, gdy choć raz zabrzmiała odpowiedź twierdząca, z pewnością spodoba Ci się to wydarzenie! Już 21 października dawne sale bankietowe hotelu Forum posłużą do stworzenia najbardziej różnorodnej restauracji w mieście. Podczas kulinarnego festiwalu nie zabraknie stoisk dobrych, krakowskich lokali, małych przedsiębiorstw produkcyjnych, sklepów ze zdrową żywnością, piekarni i wielu innych. Tegoroczne hasło brzmi: Etnicznie! Tak więc warto pójść i spróbować nowych smaków kuchni etnicznej, nie tylko polskiej, ale i światowej. Wstęp jest bezpłatny.

Forum Druku 3D
To wydarzenie zdecydowanie dla osób interesujących się przemysłowym zastosowaniem druku oraz skanowania 3D. Konferencja polega na wymianie doświadczeń oraz wiedzy dotyczącej technologii 3D. Program przewiduje merytoryczne wykłady, prowadzone przez doświadczonych w tej dziedzinie przedstawicieli firm oraz instytucji, które wykorzystują drukarki 3D. Ponadto, eksperci podzielą się praktycznymi wskazówkami z uczestnikami wydarzenia oraz przedstawią autentyczne i inspirujące zastosowania tej technologii. Zachęcamy do uczestnictwa ze względu na coraz to większą popularyzację tego rodzaju druku. Trzecia konferencja Forum Druku 3D odbędzie się 25 października w TAURON Arena Kraków przy ulicy Stanisława Lema 7. Koszt uczestnictwa wynosi 123 zł. Bilety można kupić na stronie www.3-forumdruku3d.evenea.pl.