I Ty możesz być mistrzem gotowania!

Samodzielne życie, często na własny rachunek, które rozpoczyna się na studiach, wiąże się z wieloma trudnościami i wyzwaniami, które stoją na drodze studentów. Największą niedogodnością, która doskwiera po wyprowadzeniu z domu, jest przygotowanie jedzenia.

NATALIA PANEK

Gotowanie różnorodnych obiadów i wyszukanych kolacji pochłania czas, który należy spędzić na przygotowaniu posiłków. Często proces wydłuża się jeszcze bardziej, kiedy nie posiada się odpowiednich umiejętności, a poza tym nie ma pomysłu co ugotować do jedzenia.

Z pomocą przychodzi Wam Internet! Wpisując w wyszukiwarkę frazę “szybki obiad dla studenta” znajdziecie wiele różnych stron, blogów czy pojedynczych artykułów o tej tematyce. My natomiast sprawdziliśmy najlepsze kanały na Youtube, dzięki którym dowiedzie się nie tylko co przygotować, ale także jak ten proces powinien na bieżąco wyglądać. To znacznie ułatwi sprawę, jeśli nie potraficie wyczuć, w którym momencie coś staje się rozgotowane, a nie ugotowane.

1. Kocham Gotować

Już od pierwszego usłyszanego “Siemanko” wciągniecie się w oglądanie wszystkich przepisów kulinarnych i nawet nie zauważycie, jak z debiutanta kulinarnego, staniecie się przyszłym master chefem! Piotr Ogiński przeprowadzi Was krok po kroku przez wiele różnych, sprawdzonych przepisów. Nie można nie wspomnieć o odcinkach dedykowanych studentom, po których Wasza kieszeń z pewnością się ucieszy. Jeśli jednak nie zainteresuje Was samodzielne przyrządzanie potraw, na pewno wciągnie Was oglądanie testów produktów, które na co dzień można znaleźć w popularnych marketach. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

1. KuchniaLidla.pl

To jest wersja, w której znajdują się przepisy dla bardziej zaawansowanych mistrzów kuchni, ale nie zrażajcie się już na starcie. Nawet osoba początkująca będzie umiała zrobić proste placuszki na śniadanie. Znani kucharze często podpowiadają, jak ułatwić sobie życie w kuchni, aby gotowanie było przede wszystkim przyjemnością. Na tym kanale możecie znaleźć proste dania, wyszukane dania główne, desery czy przekąski w wersji normalnej, ale również wegańskiej. Nauka gotowania od mistrzów w swoim fachu, to najlepsza opcja, aby przy najbliższej okazji pochwalić się swoimi umiejętnościami.

1. SkutecznieTV

To idealna opcja dla osób, którym bardzo zależy na czasie. Po przygotowaniu wszystkich potrzebnych składników, w kilka minut będziecie mogli przyrządzić sobie coś pysznego na śniadanie, obiad czy kolację. Magda pokaże Wam, jak dobrze w kuchni mogą poradzić sobie osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie. Poza tym vlogerka dzieli się swoimi przepisami co drugi lub trzeci dzień, dlatego z pewnością znajdziecie tam przepisy, o których do tej pory nie słyszeliście. Testowanie tych, które były udostępniane do tej pory, zapewni Wam urozmaicenie sobie diety przez najbliższy rok akademicki.
Po tym krótkim wstępie, jedyne co Wam pozostaje, to znalezienie tego idealnego przepisu i wygospodarowanie trochę czasu. Początki mogą być trudne, ale fajnie jest urozmaicić sobie stołówkowe jedzenie albo spędzić kilka minut w kuchni na przygotowanie pysznego deseru. Kiedy już nabierzecie wprawy i zaczniecie chwalić się swoimi umiejętnościami pośród rodziny i znajomych, podziw macie gwarantowany!