Sierpniowe wydarzenia w Krakowie

Wakacje, rzecz na którą czekają wszyscy. Zwłaszcza studenci, którzy po męczącej sesji i zaliczaniu przedmiotów marzą o 3 miesiącach wypoczynku. Jednak już jeden miesiąc za pasem i masz teraz ochotę aby wyjść i coś porobić podczas tego pięknego sierpnia. Nie czekaj, w Krakowie ciągle coś się dzieje!

KAROLINA MACHNIK

Kina plenerowe

Jeśli pogoda dopisuje, a filmy w kinach trochę Cię już nudzą, to idealna okazja aby skorzystać z letnich kin plenerowych. Organizowane cyklicznie pokazy na świeżym powietrzu i w dodatku często bezpłatne to szansa by troszkę urozmaicić wakacje czy też skorzystać z alternatywnej wersji kina. Wystarczy Ci kocyk i chęć pójścia, a ciekawy wieczór gwarantowany.

Tour de Pologne

To już po raz 75 będziemy mogli bacznie obserwować poczynania kolarzy podczas jazdy po Polsce. Etap, który odbywa się w Krakowie rozpocznie się na rynku głównym już 4 Sierpnia. Na samym początku uczestnicy zmierzą się z 134 km po płaskiej powierzchni, z dwoma  górskimi punktami – Tauron – Bachowice oraz Kaszów, oraz punktem specjalnym w Lanckoronie. Przed metą pierwszego etapu, kolarze zmierzą się także z trzema 4 km rundami. Wszystko to wydarzy się na naszych oczach.

Kraków Live Festival

Lato to okres festiwali, tych większych i mniejszych. Na szczęście jeśli chcemy doświadczyć tej magicznej atmosfery nie musimy wyjeżdżać daleko. Kraków też ma własny festiwal! Impreza trwa dwa dni, piątek i sobotę (17 i 18 sierpnia) więc uczestnictwo nie powinno kolidować z obowiązkami życia codziennego. Plusem tego jest także obecność artystów wykonujących przeróżne, od rapu przez DJ po wolniejsze piosenki muzyki popularnej.

Runmageddon

Dla tych z was, którzy lubią wyzwania także się coś znajdzie. Już 25 i 26 sierpnia rusza Runmageddon. Jest to bieg z przeszkodami, który liczy parę poziomów, więc Ci mniej a także bardziej zaangażowani biegacze znajdą coś dla siebie. Jest także opcja dla dzieci więc śmiało można zabrać ze sobą rodzeństwo.

Fot. KSAF