Wydarzenia w Krakowie – Czerwiec

Lato już tuż, tuż. Każdy z nas czuje w powietrzu zapach wakacji i odpoczynku. Co prawda jeszcze sesja przed nami ale przecież nie można cały czas siedzieć w książkach. Zrób sobie przerwę w nauce i wybierz się na któreś z czerwcowych wydarzeń w naszym mieście.

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

Zagubieni w teatrze – nocne zwiedzanie

To połączenie zwiedzania ze spektaklem. Będzie możliwość poznania wielu zakamarków teatru Juliusza Słowackiego, znajdującego się przy ulicy Pl. Św. Ducha/1. Na co dzień miejsca te nie są dostępne dla widza, co dodatkowo podnosi rangę tego wydarzenia. Zabytkowy budynek teatru z pięknymi, barokowymi zdobieniami naprawdę jest wart tego, aby zobaczyć go na własne oczy. Ponadto, przygotuj się na dużą dawkę emocji, napięcia oraz wielu chwil grozy. Za sprawą tej sztuki wkroczysz w historyczny świat tego miejsca, pełnego tajemnic i duchów. To niepowtarzalne doświadczenie, które możesz przeżyć już 27 czerwca przeznaczone jest tylko dla osób dorosłych. Koszt biletu: 60 zł.

Pokazy wahadła Foucault’a

Wahadło to może poruszać się w dowolnej płaszczyźnie pionowej. Szybkość obrotu płaszczyzny wahań zależy od szerokości geograficznej. Powolna zmiana płaszczyzny ruchu wahadła względem Ziemi dowodzi jej obrotu wokół własnej osi. Pierwszy raz wynalazca wahadła Jean Bernard Léon Foucault zademonstrował je w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym. Wydarzenie odbywające się w naszym mieście daje możliwość własnej obserwacji tego zjawiska. Pokazy odbędą się 21 czerwca w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Grodzkiej/54 w godzinach porannych. Warto jednak dzień wcześniej  zadzwonić do kancelarii i dopytać o szczegóły.

Koncert muzyki klezmerskiej

Podczas tego koncertu zaprezentują się miejscowe zespoły muzyki klezmerskiej. Jest to gatunek muzyczny, oparty na kulturze narodowej Żydów. Muzyka ta łączy w sobie również motywy bałkańsko-słowiańskie, na co właściwie położony jest nacisk. W repertuarze tego koncertu znajdą się zarówno utwory Żydów ortodoksyjnych- rygorystycznie przestrzegających zasad swojej wiary, wykonywane w języku jidysz, jak i te związane z folklorem Żydów reformowanych. Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca w Klezmer Music Venue, przy ul. Sławkowskiej/14. Koszt biletu: 50 zł.

Art & Food Bazar

To wydarzenie dla wszystkich, którzy uwielbiają robić zakupy, szukać najlepszych okazji, a także przechadzać się po targowym placu. Zarówno miłośnicy sztuki, mody, designu, jak i ekologicznego jedzenia znajdą tutaj coś dla siebie. Będzie także wiele straganów wypełnionych przeróżnymi trunkami, czy też dodatkami od lokalnych projektantów i wiele innych. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na Placu Targowym Stary Kleparz, przy ul. Rynek Kleparski.

XIV Małopolski Piknik Lotniczy

To dwudniowe pokazy lotnicze na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny. Będzie można zobaczyć w akcji mistrzów akrobacji powietrznych, doskonałych pilotów oraz szeroki wachlarz niezwykłych modeli samolotów. Z okazji obchodów stulecia polskiego lotnictwa nie zabraknie również historycznych modeli samolotów z biało- czerwonymi szachownicami. Piknik stanowi niepowtarzalną okazję do zwiedzenia Muzeum Lotnictwa Polskiego, zapoznania się ze sprzętem wojskowym, czy też uczestnictwa w inscenizacji z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 23-24 czerwca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, przy ul. Al. Jana Pawła II/39. Gorąco polecamy!

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.