Wydarzenia w Krakowie – maj – po Juwenaliach

Zapowiada się całkiem obiecująco. Oprócz Juwenaliów, które już mamy za sobą, najbliższe 11 dni obfituje w wiele ciekawych imprez kulturalnych. Na pewno nikt nie będzie się nudził! Oto kilka naszych propozycji:

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

II Studenckie Forum Inżynierii Środowiska

Wydarzenie odbędzie się 28 maja na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, zlokalizowanym w budynku C4 na kampusie AGH. To już druga edycja tego przedsięwzięcia organizowana przez Koło Inżynierii Ochrony Powietrza, a celem spotkania jest nawiązanie współpracy środowiska studenckiego z przedstawicielami firm z zakresu inżynierii i ochrony środowiska. To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z wymaganiami stawianymi pracownikom w konkretnych firmach oraz możliwość pozyskania informacji dotyczących ofert pracy, czy też staży kilkumiesięcznych skierowanych do studentów w tych właśnie przedsiębiorstwach. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z programem stypendialnym Deutsche Bundesstiftung Umwelt, prowadzonym przez niemiecką organizację, zajmującą się działalnością na rzecz studentów/absolwentów uczelni wyższych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco i mieć możliwość przeglądania publikowanych informacji dotyczących prelegentów.

PubQuiz

W klubie studenckim Żaczek będzie możliwość wzięcia udziału w grze drużynowej. Wystarczy tylko zebrać swoją ekipę, odpowiedzieć na pytania i można wygrać ciekawe nagrody. Zabawa polega na sprawdzeniu wiedzy członków drużyny z różnych dziedzin, takich jak sport, muzyka, geografia, media, kultura i wiele innych. Gra jest prowadzona na zasadach opartych o popularne teleturnieje, typu „Milionerzy”, czy „Jeden z dziesięciu”. Udział może wziąć każdy, nie ma wstępnych eliminacji. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów. To świetna perspektywa spędzenia miłego wieczoru w towarzystwie przyjaciół, połączona z wysiłkiem intelektualnym. PubQuiz odbędzie się 29 maja w klubie studenckim Żaczek, przy ul. Al.3 Maja/5.

Śpiewogranie

Lubisz śpiewać, czy też grać na instrumentach wśród publiczności? A może właśnie zawsze o tym marzyłeś/aś ale brakowało Ci odwagi? Już wkrótce będziesz miał/a idealną okazję, aby spróbować swoich sił na karaoke połączonym z muzyką na żywo. Co więcej każdy chętny może przynieść ze sobą dowolny instrument muzyczny, by osobiście akompaniować śpiewającym. To świetne wydarzenie, gdzie panuje zawsze przyjazna atmosfera, sprzyjająca integracji i poznawaniu ciekawych osobowości. Wydarzenie to odbędzie się w studenckim klubie Zaścianek, przy ul. Rostafińskiego J./4 już 21 maja. Wstęp oczywiście wolny.

Parkrun Kraków

To bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Trasa przebiega przez Krakowskie Błonia, wzdłuż asfaltowych ścieżek w znacznej większości. Nie są to zawody, lecz każdy biegnie swoim tempem. Nie ważne, kto będzie pierwszy, ponieważ uczestnicy robią to dla własnej satysfakcji. Fajna opcja dla osób, szukjących towarzystwa do uprawiania sportu. Nie jest istotne, jakim tempem biegasz, po prostu przyjdź 26 maja na Al. Marsz. Focha Ferdynanda (Błonia) i weź udział w tym wydarzeniu, a przy okazji poznaj ludzi z tą samą pasją! Uczestnictwo w jest darmowe.

Pokazy ręcznego formowania szkła

W krakowskim Centrum Szkła i Ceramiki, przy ul. Lipowej 3 odbędą się pokazy, podczas których będzie można popatrzeć na pracę hutników szklarzy. Zaprezentowany zostanie cały proces wytwarzania elementów szklanych, zaczynając od etapu przygotowania zestawu szklarskiego, poprzez topienie masy, formowanie wyrobów i ich odprężanie, aż po obróbkę końcową. Dodatkowo można zwiedzić stałą wystawę tej właśnie galerii sztuki, czy też zakupić wyjątkowe dzieła, wykonane przez artystów z całej Polski. Wielbiciele rękodzieła z pewnością będą zachwyceni nietypowymi wzorami i kolorystyką karafek, wazonów, pater i wielu innych wyrobów. Pokazy odbędą się w terminie od 21 maja do 26 maja. Koszt biletu wstępu wynosi 16 zł.

Fot. KSAF