Rusza cykl DOCS + SCIENCE

Krakowska Fundacja Filmowa wraz z Fundacją dla AGH zapraszają na piątą edycję cyklu Docs+Science z filmami naukowymi oraz spotkaniami z ekspertami. Wydarzenie odbywa się w ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W programie pojawią się intrygujące dokumenty o nauce, odkryciach, innowacjach, a także o tych, którzy naukę tworzą – naukowcach, pasjonatach i odkrywcach. Tegoroczne filmy z całego świata stanowią m.in. próbę odpowiedzi na nurtujące ludzi pytania powracające w kontekście szybko rozwijających się technologii, np.: jak cyfryzacja wpływa na kinematografię, jakie były początki słynnej misji Voyager, czy Grantowi Hedwinowi uda się uratować ostatni las deszczowy. Ponadto: opowieść o słynnych komputerach Commodore, o rzadkim gatunku orła filipińskiego oraz historia życia Jane Goodall.

Przedstawiamy Wam kilka propozycji filmowych:

Najdalej / The Farthest, reż. Emer Reynolds (IRL), 2016

W sierpniu 2017 r. NASA obchodziła czterdziestolecie misji Voyager. Dla Emera Reynoldsa ta rocznica stała się punktem wyjścia do niezwykłej opowieści o ludziach i wydarzeniach stojących za jednym z największych osiągnięć w dziedzinie eksploracji kosmosu.

Wyrok Hadwina / Hadwin’s Judgement, reż. Sasha Snow (CAN), 2015

Ten film to zachwycająca wizualnie opowieść o ochronie środowiska, obsesji i mitach północno-zachodniego brzegu Pacyfiku. Film, inspirowany książką Johna Vaillantsa „Złoty Świerk”, mówi o wydarzeniach, które doprowadziły do zniszczenia trzystuletniego drzewa uważanego przez rdzennych Haidów za święte.

Commodore / The Commodore Story – Changing the World 8-bits at a Time, reż. Steven Fletcher (UK, USA, DE, PL), 2018

Nostalgiczna opowieść zabierze widzów w podróż w czasie – do lat 70., 80. i 90. XX wieku. Steven Fletcher, autor filmu, zgłębia ówczesny fenomen branży elektronicznej, opowiadając o słynnych komputerach Commodore.

Pokazy będą obrywać się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki w budynku B-8 oraz w Kinie Kijów.

Więcej informacji znajdziecie na stronach: link oraz tutaj