Kulturalna strona AGH

Pomóż zagrać AGH CON FUOCO w Afryce w 10-lecie istnienia.

GRZEGORZ BOROŃ

Co robią studenci po zajęciach? Uczą się? Opracowują sprawozdania? A może wyciągają instrumenty i zaczynają grać? Wszystko naraz. AGH, mimo że jest uczelnią techniczną może pochwalić się chórem i orkiestrą. Jest nim rzecz jasna AGH CON FUOCO, który w następnym roku świętuje 10-lecie istnienia.

Chór zapoczątkowany przez panią dyrygent Dianę Mrugałę-Gromek miał swój debiut w 2009 roku podczas wigilijnego spotkania władz uczelni ze studentami. Miesiąc później otrzymał wyróżnienie w XIX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki. W 2011 roku powstała Orkiestra Smyczkowa AGH, która razem z chórem tworzą jedną organizację.

CON FUOCO obecnie ma na koncie kilka zagranicznych tournee (między innymi Niemcy, Francja, Ukraina) oraz wiele koncertów w kraju. Grali między innymi podczas otwarcia Klubu Studio i Dni Hoborskiego. Kolejna okazja nadarzy się 17. maja o godzinie 18:00 – AGH CON FUOCO zagra podczas Koncertu Juwenaliowego na Strefie Plaża.

Gustują zarówno w muzyce poważnej i sakralnej. Równie często możemy ich usłyszeć w krakowskich kościołach, jak i podczas mniej poważnych koncertów. Wielokrotnie nagradzani, nie spoczywają na laurach. Ostatnio mogą pochwalić się nagrodą Parlamentu Studentów RP w kategorii “Kultura Studenta”. Ale nie tylko. Wielokrotnie zdobywali nagrody krajowe i międzynarodowe.

Patrząc na olbrzymi dorobek i osiągnięcia, trudno uwierzyć, że za rok przypada 10 rocznica istnienia. Z tej okazji zaplanowali coś extra, w czym również możesz pomóc. Najbardziej kulturalna organizacja studencka planuje uświetnić swój jubileusz w mieście Durban w RPA. Dlatego odwołuje się do nas, wiernych fanów z prośbą o pomoc w uzbieraniu na podróż. Będą wdzięczni za każdą złotówkę! Damy radę im pomóc?

Link do wydarzenia tutaj.

fot. źródło: KSAF