Wydarzenia w Krakowie- kwiecień

Kwiecień powitał nas piękną pogodą. Nie marnuj tych najbliższych dni, lecz dobrze wykorzystaj swój czas! W tym miesiącu również odbędą się w naszym mieście ciekawe wydarzenia. Oto ich mały przegląd:

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

 

Spacer po terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Plaszow

15 kwietnia w Żydowskim Muzeum Galicja, przy ulicy Dajwór 18 odbędzie się spacer po terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Plaszow. Podczas II Wojny Światowej zamordowanych zostało tutaj około 8 tysięcy ludzi. Minęło 73 lata odkąd wyruszył stąd ostatni transport i obóz został zlikwidowany. To nie tak bardzo odległy okres czasu, a jednak świadomość historii tego miejsca jest naprawdę niewielka. Dlatego też podczas tego spaceru będzie możliwość odświeżenia wiedzy na ten temat i zapoznania się z tym jaki charakter miał obóz. Wstęp jest wolny, jednak konieczne są wcześniejsze zapisy tutaj.

 

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej AGH

Koncert odbędzie się 17 kwietnia w studenckim klubie STUDIO. Orkiestra w ten sposób chce uczcić swoje 17 urodziny. Podczas wydarzenia zaprezentują największe przeboje repertuaru orkiestry. Usłyszymy zarówno oryginalne aranżacje przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej, jak i swingu oraz wielu innych gatunków muzycznych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym jubileuszowym koncercie. Wstęp wolny.

 

Festiwale muzyczne- Off Scena 2018

To siedem koncertowych wieczorów z różną gatunkowo muzyką, w terminie od 28 kwietnia do 4 maja. Koncerty będą się odbywały w klubie ZetPeTe, przy ulicy Dolnych Młynów 10. Wystąpią: City of the Sun, HOME$LICE, Lazy Habits, Mark McGowan | Roo Panes, Carnival Youth, Jeremy Gara, tba. Wydarzenie to jest konfrontacją świeżych i niezależnych artystów z uznanymi międzynarodowymi projektami muzycznymi. Bezpłatne wejściówki na dany dzień będzie można odbierać w przeddzień lub w dniu koncertu w Centrum Festiwalowym od 27 kwietnia.

 

Spektakl „I że ci nie odpuszczę”

Dla fanów sztuki teatralnej również coś się znajdzie. Teatr Kontrabanda wystąpi 27 kwietnia, a miejscem wydarzenia będzie Scena Supernova, przy ulicy Gazowej 21. Jest to spektakl dwuosobowy, kameralny i klimatyczny. Przedstawia historię pary żyjącej w toksycznej, zamkniętej relacji. To trudny związek dwojga dorosłych ludzi, który jednocześnie jest pełen miłości, jak i nienawiści. Bilety w cenie 15/25 zł można będzie nabyć tuż przed spektaklem tutaj.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.