Pierwsza Polka z lalką Barbie – Martyna Wojciechowska

Która mała dziewczynka, bawiąc się w lalkami Barbie, nie marzyła o byciu jedną z nich? Być wreszcie dorosła i prowadzić życie jak z bajki. Miesiąc temu, z okazji Dnia Kobiet 2018, firma Mattel uhonorowała pierwszą Polkę – Martynę Wojciechowską, swoją własną lalką Barbie z tatuażami.

EWA MAZURKIEWICZ

 

Martyna Wojciechowska to dziennikarka, podróżniczka i himalaistka. Prowadzi program “Kobieta na krańcu świata”, gdzie odwiedza swoje bohaterki w różnych częściach globu. Nie boi się trudnych historii. W swoich dokumentach często porusza tematy tabu w danych krajach. Za wiele z tych udokumentowanych historii została nagrodzona statuetkami, również na szczeblu międzynarodowym. Jest przykładem dla kobiet w każdym wieku, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Jak dotąd myśląc o lalkach Barbie myśleliśmy tylko o jej nieproporcjonalnych kształtach, pięknych włosach i długich nogach. Zadawaliśmy sobie pytania, “Czym Barbie się właściwie zajmuję? Ukończyła studia? Jakie ma aspirację, cele?”.  Niestety te małe lalki sprawiły, że wiele dziewczynek zamarzyło o ich wyglądzie. Stworzył się przy tym pewien (nienaturalny) typ urody, do którego dążą kobiety. Dlatego nowa seria lalek Barbie wymyślona przez firmę Mattel, została stworzona na wzór motywujących kobiet.

 

Kolekcję nazwano Barbie Shero, czyli połączenie słowo „she”(ona) oraz „hero”(bohater). Jest to limitowana edycja 17 niezwykłych lalek, które powstały na wzór wyjątkowych kobiet z całego świata. Celem projektu jest inspirowanie dorastających dziewczynek oraz wyróżnianie kobiet, które pokonują stereotypy i przesuwają własne granice.

 

Z pewnością jest to zaszczyt, że właśnie Polka została wybrana do tej niesamowitej akcji. Dzięki temu wiele dziewczynek może inspirować się historiami tych wspaniałych kobiet. W przyszłości, kto wie, może jedna z nich będzie miała swoją małą podobiznę?

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.