Wydarzenia w Krakowie- marzec

Kraków to miasto, gdzie nietrudno o przyjemne miejsce i ciekawe wydarzenia kulturalne. Marzec zapowiada się całkiem obiecująco pod tym względem. Oto kilka propozycji.

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

1. 9th International Day na AGH. Wydarzenie promuje i rozpowszechnia programy stypendialne skierowane zarówno do studentów, jak i pracowników uczelni. To pierwszy krok do podjęcia zagranicznych studiów, praktyk, czy staży naukowych. Koniecznie przyjdź i dowiedz się więcej na ten temat. Być może to właśnie Twoja szansa na wyjazd!
Wydarzenie odbędzie się 12 marca w budynku A0 Akademii Górniczo-Hutniczej w godzinach od 10:00 do 15:00.

2. Występ Beaty Przybytek, która wraca z nowym, autorskim albumem Today Girls Don’t Cry. To wokalistka, która zajmuje się muzyką o charakterze około jazzowym. Jej utwory zawierają elementy zarówno soulu, jazzu, funky, muzyki latynoskiej, jak i bluesa, a nawet gospel. Kobieta ta ma przepiękną, oryginalną barwę głosu. Jest laureatką wielu konkursów oraz ma na koncie współpracę ze znanymi osobami polskiej sceny jazzowej. Jej album Wonderland dystrybuowany został nie tylko w Polsce, ale też w Japonii.

Wydarzenie to odbędzie się 16 marca w Harris Piano Jazz Bar. Bilety są dostępne w cenie 40/50 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

3. Szafing w ARTzonie. To idealna opcja zachęcająca do wiosennych porządków w swojej garderobie. Wydarzenie polega na wymianie ubrań, butów, torebek, biżuterii i wszelkich innych dodatków, pomiędzy uczestnikami. Oczywiście należy spełnić pewne wymogi, ponieważ rzeczy muszą być czyste i w dobrym stanie. Akcja realizowana jest w duchu „świata bez odpadów”. To nie tylko pożytecznie i miło spędzony czas, ale także możliwość zawarcia nowych znajomości.
Wydarzenie będzie miało miejsce 17 marca w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali 4.

4. Otwarte śniadania dla wszystkich, którzy w jakiś sposób działają na terenie miasta Krakowa lub chciałyby spróbować coś robić w tym kierunku. Jeśli jesteś osobą związaną z administracją lokalną, inicjatywami obywatelskimi, organizacjami pozarządowymi, czy też jesteś wolontariuszem, prowadzisz jakiś biznes, bądź chciałbyś/chciałabyś po prostu posłuchać co dzieje się w takich środowiskach – śmiało przyjdź! Spotkania odbywają się w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i czymś smacznym do zjedzenia.

Po oficjalnym rozpoczęciu i trzyminutowej prezentacji własnej osoby następuje, tzw. networking. Warto zaznaczyć, że głównie używanym językiem jest język angielski, co daje możliwość udoskonalania swoich umiejętności lingwistycznych. Ponadto jest to okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, a  niejednokrotnie również do zawarcia współpracy.
Wydarzenie to odbędzie się 20 marca, o godzinie 8:00 w Ambasadzie Krakowian przy ulicy Stolarskiej 6.

5. 11 edycja Wielkiej Wymiany Kontaktów. To również okazja do wzięcia udziału w moderowanym networkingu. Obecnych będzie około 100 przedsiębiorców, z którymi będziesz mógł/mogła nawiązać kontakt, czy współpracę. Przewidziane są także wystąpienia merytoryczne , w tym eksperta- Anny Kupisz. Bardzo ciekawe wydarzenie dla osób, które poważnie myślą o swojej karierze zawodowej.
Spotkanie będzie miało miejsce w Pauza In Garden przy ulicy Rajskiej 12 już 26 marca. Ceny biletów wynoszą 49/79 zł i są one dostępne na stronie