Teraz komiks! – podróż w czasie w Muzeum Narodowym

Jeśli takie postacie jak Jeż Jerzy, Bąbelek i Kudłaczek czy Kajko i Kokosz nie są ci obce, a w podróż najchętniej wybrałbyś się wannolotem wraz z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem, to najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym jest dla ciebie!

MICHALINA KRZEMIEŃ

2 marca w gmachu Muzeum Narodowego ruszyła wystawa w całości poświęcona komiksom i wydającym je czasopismom, które tworzą już ponad stuletnią tradycję w Polsce. Znajdziemy tu wszystko – od krótkich, satyrycznych rysunków Mrożka, przez klasyki z lat bliższych naszym rodzicom, aż po najnowsze dzieła, które wciąż ukazują się lub stanowią niekwestionowaną klasykę.

Oprócz oryginalnych prac, szkiców, wydanych egzemplarzy i przedmiotów związanych z prezentowanymi komiksami, znajdziemy tu w pełni odwzorowaną komiksową pracownię Papcia Chmiela. Będziemy mogli również sfotografować się z naszymi ulubionymi bohaterami. Wraz z Bąbelkiem i Kudłaczkiem ponownie odkryjemy źródła wody sodowej oraz zwiedzimy Mirmiłowo, gdzie przywitają nas Kajko i Kokosz. Wśród znacznie młodszych bohaterów znajdzie się również Wilq Superbohater, czy pędzący na deskorolce Jeż Jerzy.

Wystawa znacznie bliższa będzie osobom, które choć trochę zetknęły się z polskimi komiksami, ale nawet dla zupełnie niewtajemniczonych, mogą stanowić jeśli nie zabawę, to przynajmniej solidną dawkę informacji i może zachętę do wybranej lektury. Znajdujące się przy eksponatach tablice z informacjami rozwieją nasze wątpliwości i pomogą wszystko lepiej zrozumieć.

Wystawa czynna jest w tygodniu (oprócz poniedziałków) od 10 do 18, a w niedzielę do 16. Bilety w cenach 20 złotych normalny i 15 ulgowy kupimy zarówno w kasie muzeum, jak i przez internet. To naprawdę niewiele za możliwość zobaczenia ponad 600 obiektów, na pełnej pomysłowych rozwiązań wystawie, która przypomni nam nasze dzieciństwo i wzbogaci o mnóstwo informacji. Wystawie towarzyszą też różne wydarzenia, o których informacje znajdziemy na stronie Muzeum. Na każdego, kto chce się znów poczuć jak w czasach swojego dzieciństwa – wystawa Teraz Komiks! czeka aż do 22 lipca.