Bajeczne “Dzienniki gwiazdowe”

Niedawno, bo pod koniec stycznia, w Teatrze Groteska można było zobaczyć “Dzienniki gwiazdowe”, oparte na podstawie cyklu opowiadań Stanisława Lema. Autorzy przedstawienia znakomicie posłużyli się groteską, ironią i sarkazmem.

EWA MAZURKIEWICZ

 

Faktem jest, że zmierzenie się w teatrze ze specyficzną prozą Lema, to nie lada wyzwanie. Jak dotąd wielu podejmowało się tego, lecz niejednokrotnie kończyło się to rozczarowaniem ze strony widzów.

 

W “Dziennikach gwiazdowych” przenosimy się w kosmiczną podróż wraz z głównym bohaterem, Ijonem Tichym. Chociaż opowiadanie “Dzienniki gwiazdowe” zostały stworzone ponad 60 lat temu, nie zmienia to faktu, że fabuła jest wciąż aktualna. Lem przedstawia tam ludzkość ze wszystkimi jej wadami i cechami.

 

Poza znakomitą grą aktorską uwagę widza mogły przykuć orginalane kostiumy oraz muzyka. Przebrania były pomysłowe, inscenizacja prosta, wszystko to idealnie współgrało ze sobą i tworzyło idealne tło do historii. Przez całą długość trwania spektaklu powracała do nas piosenka, którą po wyjściu z teatru nuciło się do końca dnia.

 

Na spektakl zaprasza się zarówno dzieci (od 14 roku życia) jak i dorosłych. Każdy w twórczości Lema znajdzie coś dla siebie.

 

fot.źródło: link

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.