Kulturalny styczeń

Zaczął się nowy rok, tym samym pojawiły nowe możliwości, każdy tworzy własne postanowienia. A co stoi na przeszkodzie żeby jednym z nich było uczestnictwo w życiu kulturalnym  Krakowa? Premiery, spotkania, spektakle, festiwale …. Do wyboru, do koloru!

ADRIANNA ORZECHOWSKA

Początek roku z Islandią? Brzmi… daleko? Niekoniecznie. Dwie fotografki, obie Agnieszki, przybliżą klimat tej niepowtarzalnej wyspy na swojej wystawie w nie tak dalekim Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” na ul. Papierniczej 2. 12 stycznia o godz. 18.00 będzie można zobaczyć zapis podroży obu pań i przekonać się, co znaczą dla nich trzy słowa : <spotkanie – spokój – synergia>. Wstęp wolny.

Wraz z nowym rokiem odbywają się premiery sztuk. Teatr AST zaprasza na pierwszy występ spektaklu „Prawie my” reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Opis spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego trafi do niejednego widza. Takiego na skraju dzieciństwa i dorosłości na pewno. Premiera 13 stycznia na scenie im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22.

Trzy dni później wystawiona zostanie pierwszy raz sztuka Floriana Zellera „Kłamstwo … o miłości” w reżyserii Henryka Jacka Schoen’a.  Może warto przed walentynkami posłuchać o roli kłamstwa oraz prawdy w związku i wysnuć refleksję? Może warto w tym stresującym okresie dać się uwieść komedii Zellera? Najbliższy spektakl 16.01 o 19.15 na Dużej Scenie. Do zobaczenia na widowni!

Styczeń zachęca do wzięcia udziału w festiwalu „Opera Rara 2018”- najważniejszym festiwalu tego miesiąca. Podczas niego rekonstruowane są najsławniejsze dzieła operowe w zgodzie z duchem epoki. Może to nie najtańsza forma rozrywki (chociaż studenci mają 30% zniżki od biletu normalnego), ale myślę że warta wydania paru groszy okazja do odkrycia barwnego świata jakim jest opera. Tym bardziej, że organizatorzy przekonują, że dzięki festiwalowi okres karnawału okaże się „wyrafinowanym pięknem i czystą radością”. Rozpocznie się już 18.01. Przeczytaj program, kup bilet i przyjdź!

Od początku roku wykorzystaj co ma Ci do zaoferowania Kraków i zagłęb się w kulturę!