Dzień Wegetarian – 11 stycznia

Wegetarianizm to nie tylko sposób odżywiania, często przeradza się w swoistą filozofię czy styl życia. Ten dzień to idealna okazja, żeby przyjrzeć się bezmięsnej diecie, korzyściom zdrowotnym, jakie z niej płyną oraz przeanalizować to, jak się odżywiamy.

ANNA OLENDER

 

Plusy wegetarianizmu

Ogólny stan zdrowia i samopoczucia wegetarian jest o wiele lepszy niż osób odżywiających się w tradycyjny sposób. Jaroszy rzadziej dotykają choroby cywilizacyjne, a nawet statystycznie żyją dłużej niż reszta społeczeństwa.

 

Stosując dietę wegetariańską, łatwo jest utrzymać prawidłową masę ciała. Dodatkowo warzywa i owoce są bogate w antyoksydanty, które hamują proces starzenia. Jeśli chcesz być zawsze piękny, młody i zdrowy to zdecydowanie dieta dla Ciebie.

 

Czy da się żyć bez mięsa?

Owszem, bez mięsa również da się dostarczyć organizmowi wszelkich niezbędnych składników. Dla wielu osób wciąż jest to niewyobrażalne. Dzieje się tak dlatego, że jedzenie mięsa jest głęboko zakorzenionym zwyczajem w naszej kulturze. Przeciętny Polak nie wyobraża sobie obiadu, w którym obok ziemniaków nie ma dobrze wysmażonego schabowego czy kurczaka.

 

Takie tradycyjne obiady wcale nie są zdrowe. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ziemniaki w połączeniu z mięsem tworzą silnie trującą substancję (solaninę), która działa jak środek nasenny. Nagłe przejście na zupełnie inną dietę od obecnej nie jest prostym krokiem, ale zawsze warto spróbować. Chociażby ze względu na to, że dobrze zbilansowana dieta wegetariańska jest najzdrowszą ze wszystkich diet.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.