Zostaw szalik, komuś się przyda – akcja Scarf 4 Winter

Na zewnątrz coraz chłodniej, zdecydowanie zima puka już do drzwi. Idziecie ulicą w ciepłych kurtkach, opatuleni po uszy i nagle widzicie wiszący na drzewie szalik. Ktoś go zgubił? Na pewno teraz jest mu bardzo zimno! Może ktoś chciał ozdobić drzewo? A może szalik wisi tam z innego powodu?

 

KATARZYNA KARNASIEWICZ

Otóż tak! Szalik zdecydowanie nie wisi na drzewie bez powodu. Znajduje się tam z powodu najnowszej mody, a dokładniej – mody na pomoc potrzebującym.

Zbliżająca się zima jest dla nas wspaniałą okazją, aby pomóc bezdomnym. Jest to dla nich bardzo ciężki okres, a my mamy szansę, aby dać im odrobinę ciepła. Stąd właśnie narodził się pomysł, aby zamiast pozbywać się starych, niepotrzebnych ubrań, zawiesić je na drzewach, gdzie każdy będzie mógł je łatwo zauważyć i z nich skorzystać.

Trend ten powoli opanowuje cały świat. Szaliki możemy znaleźć w wielu krajach i miastach. Często przyczepiona jest do nich karteczka z krótką notką odnośnie akcji. Dzięki temu każdy, kto jest w potrzebie może po prostu wziąć sobie ciepły szalik i choć troszkę ochronić się przed wiatrem i mrozem.

 

Zostawiają czapki, szaliki, kurtki, buty…

W niektórych miastach oprócz szalików wywieszonych na drzewach istnieją także miejsca, gdzie ludzie przynoszą inne, (niepotrzebne im już), ciepłe części swojej garderoby (kurtki, płaszcze) i zostawiają je na specjalnie przeznaczonych do tego wieszakach.

Pomysł na pomaganie w taki sposób rozprzestrzenia się na całym świecie błyskawicznie. W Polsce również możemy już spotkać takie miejsca. Miejmy nadzieję, że będzie ich tylko coraz więcej i znaczna część bezdomnych będzie mogła poczuć się choć trochę bezpieczniej tej zimy! Już sama inicjatywa akcji zdecydowanie rozgrzewa nasze serca!

 

fot. pobrane z: fanpage akcji – link

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.