Początek grudnia w Krakowie

Przed nami kolejne możliwości wykorzystania naszego czasu. Miasto Kraków tętni życiem i oferuje wiele ciekawych wydarzeń, z których po prostu trzeba skorzystać! Wyjdź ze znajomymi i zrób coś, co dostarczy Ci nie lada wrażeń!

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

 

Przegląd wydarzeń rozpoczniemy od koncertu Kraków Christmas Music Concert with wine, który odbędzie się w Royal Chamber Orchestra Hall Kraków, przy ulicy Sławkowskiej 14 już pierwszego grudnia. Zabrzmią tutaj dźwięki takich utworów jak: Let it Snow, Jingle bell Rock, Silent Night, czy Walking in a Winter Wonderland.

Wszystko to w wykonaniu Królewskiej Orkiestry Kameralnej. W jej skład wchodzą wybitni muzycy krakowscy- absolwenci Akademii Muzycznej. Koncertują oni na całym świecie, a ich repertuar stanowią głównie utwory muzyki klasycznej oraz najpopularniejsze melodie filmowe. Koniecznie zadbaj o bilet wstępu na to wydarzenie!

 

Jeśli chcesz poznać tajniki górskich wypraw, przejść interaktywny kurs lawinowy, czy też uczestniczyć w targach sprzętu górskiego i odzieży outdoorowej, to 15 Krakowski Festiwal Górski jest właśnie dla Ciebie! Odbędzie się on w dniach od 01-03.12, w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego, przy ulicy Rakowickiej 27.

Swoją obecnością zaszczycą zarówno wybitni fotografowie, podróżnicy, a nawet czołówka światowych i polskich himalaistów. Odbędzie się wiele prelekcji, pokazów filmowych, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych. Super wydarzenie dla miłośników gór! Obowiązują bilety wstępu.

 

Kolejną naszą propozycją jest odbywające się 2 grudnia spotkanie literackie Z książką w podróży. W ramach cyklu sobót podróżniczo-literackich zapraszamy do księgarni, a zarazem kawiarni Bonobo- Mały Rynek 4. Wstęp wolny!

 

Spotkanie z polskim folklorem będzie miało miejsce w restauracji Jama Michalika, przy ulicy Floriańskiej 45. Występ zespołu, składającego się z pary tanecznej, muzyków oraz lajkonika zostanie zaprezentowany 06 grudnia. To powrót do tradycji, staropolskich zwyczajów, a także narodowych tańców ludowych.

Zapoznanie się z krakowskimi legendami dodatkowo umili możliwość skosztowania typowych polskich potraw. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce, chociażby ze względu na fakt, iż to właśnie tutaj odbywały się zgromadzenia artystów, literatów, dziennikarzy i całej krakowskiej cyganerii artystycznej. Dzięki temu wydarzeniu możemy przenieść się w czasie oraz poczuć namiastkę klimatu XIX-wiecznego Krakowa.

 

Na koniec jeszcze coś, co naprawdę może zapewnić nam dużą dawkę  emocji, a mianowicie Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Niebawem, bo już 09 grudnia w krakowskiej TAURON Arena będzie można podziwiać zmagania najlepszych zawodników tej dyscypliny.

Ponadto, sam Taddy Blazusiak pojawi się podczas tych ekstremalnych wyścigów. Chyba już bardziej nie trzeba Cię przekonywać? Nie zastanawiaj się- zapewnij doping naszym reprezentantom! Bilety do nabycia na eventim lub w salonach Empik.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.