Listopad w Krakowie

Jeśli chcesz dobrze wykorzystać swój czas, listopad będzie idealnym miesiącem, aby nadrobić zaległości zarówno w dziedzinie muzyki, sportu, nauki, jak i sztuki. Kraków to miasto, gdzie nie można się nudzić, dlatego też przygotowaliśmy przegląd ciekawych wydarzeń.

PATRYCJA CHRABĄSZCZ

 

W Święto Niepodległości przy ulicy Krakowskiej 41 w klubie Serce wystąpią: Runforrest, Dziewczęta, rivers.real, a także zespół Sonbird, składający się z pochodzących z Żywca, czterech młodych i pełnych energii chłopaków. Działają oni w kategorii Alt Pop oraz Indie Rock i mają na swoim koncie liczne zwycięstwa w konkursach, m. in. Festiwal Supportów 2017. W ostatnim czasie jest o nich naprawdę głośno, a swoimi utworami skradają serca coraz liczniejszej grupy ludzi. Warto pójść i posłuchać!Bardzo ciekawą opcją jest otwarcie muzeum Architektury i Designu w hotelu Cracovia, który stanowi oddział Muzeum Narodowego. Powstało tam Forum Designu i Forum Mody, a także stworzona zostanie Strefa Debiutów – projekt polegający na promocji młodych projektantów. W przyszłości, właśnie w tym miejscu będą odbywały się, Festiwale Designu. To wydarzenie dla wszystkich miłośników zarówno sztuki, jak i mody. Muzeum zostanie otwarte 9 listopada.

 

Skoro mowa o sztuce, to godna uwagi jest również wystawa P jak paradoks. Opowieść o fiacie 125p. Auta podziwiać można do 31 grudnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ekspozycja podzielona jest na kilka stref tematycznych, m.in.: Obiekt westchnień, Targi motoryzacyjne „Złota dekada polskiej motoryzacji”, Na wczasy, czy U mechanika. Sentyment do tych aut na zawsze pozostanie, dlatego też można pójść, popatrzeć i powspominać.

 

Z dziedziny nauki oczywiście też coś się znajdzie. Już 14 – 15 listopada rusza II edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit 2. Szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych odbędzie się w krakowskim centrum kongresowym ICE. Poruszone zostaną tutaj kwestie odpowiedzialnie myślącego społeczeństwa w odniesieniu do środowiska i zrównoważonego rozwoju. Będzie to jedna wielka dyskusja o tym, co naprawdę ważne w gronie ministrów, premierów, naukowców i studentów. Nie zabraknie wielu znanych ludzi, jak choćby Prof. Jerzy Hausner, Prof. Jan Gehl, czy dr Dominique Jacquet. Możesz i Ty zaszczycić swoją obecnością. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja.

 

To tylko mała część nadchodzących wydarzeń listopadowych, którym jednak warto poświęcić choć trochę uwagi. Zachęcamy do udziału w tych eventach.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.