Co robić w Andrzejki?

Lanie wosku przez klucz. Losowanie karteczek z przepowiedniami. Wbijanie szpilek w kartonowe serce. Przestawianie butów. Brzmi znajomo? Bez dwóch zdań. Andrzejki są świętem, które zna każdy.

ANNA OLENDER

 

Noc z 29 na 30 listopada jest porą pełną przesądów i wróżb o charakterze matrymonialnym. Dawniej przypisywano do niej magiczną moc, a wszelkie obrzędy wykonywano w samotności. Ten wieczór przeznaczony był dla kobiet, szukających odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłego partnera. Cztery noce wcześniej odbywały się Katarzynki, będące męskim odpowiednikiem tego święta.Obecnie Andrzejki traktowane są z przymrużeniem oka. Jeśli nadal nie wiesz co robić tego dnia, mam dla Ciebie kilka pomysłów.

 

Czad imprezka

O ile nie przeraża Cię wizja zorganizowania imprezy, czemu by nie urządzić zabawy andrzejkowej ze znajomymi? Andrzejki wydają się być idealnym dniem na tematyczną domówkę. Może jakieś mistyczne przebrania? Czarownice, wiedźmy, elfy, magicy. Do wyboru, do koloru. Dobre przyjęcie zagwarantuje dodatek rozmaitych wróżb i zabaw.

Szukając imprez andrzejkowych, z pewnością natkniesz się na szeroką gamę ofert prezentowanych przez kluby. Coś Ci się spodobało? Super! Zabierz kogoś ze sobą i wybierzcie się tam.

Znajdź trochę czasu i spędź go aktywnie. Możliwości jest wiele — wyjście do aquaparku, na basen, do sauny, na kręgle czy gokarty.

 

A może w domciu?

Nie przepadasz za wychodzeniem z domu i tłumami? W takim razie zostań w czterech ścianach. Urządź sobie seans filmowy, zajadając się ulubionymi przekąskami. Po prostu odpręż się i zapomnij o codziennych zmartwieniach.

 

Wróżby na szlaku
Chcesz rzucić wszystko i uciec w Bieszczady — droga wolna, tylko nie zapomnij zabrać najpotrzebniejszych rzeczy. Spakuj plecak i wybierz się w miejsce, które zawsze chciałeś odwiedzić. To dość odważny pomysł, ale jeśli nie lubisz nudy, na pewno Ci się spodoba. Unikatowa kartka w kalendarzu może być świetnym impulsem do podjęcia działania.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.