Klub Studio wraca na salony!

W ostatnią sobotę (21/10/17) odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Studio. Specjalnie dla Was zebraliśmy najświeższe informacje dotyczące zmodernizowanego miejsca jakie pojawiło się na Miasteczku Studenckim AGH. Czym będzie teraz Klub Studio, czy powstanie Piwo AGH, dlaczego na uczelni technicznej inwestuje się tyle środków i pracy w miejsce dla kultury? Przeczytajcie!

MILA GROMYSZ

Jeden z największych Klubów Studenckich

Historia Klubu Studio rozpoczyna się w 1964 roku kiedy to uruchomiono pierwszy tak duży kompleks mieszkalno-usługowy dla studentów w Polsce – czyli Miasteczko Studenckie AGH. Dopiero w 2004 roku Klub Studio stał się tym z czego go znamy lub kojarzymy, wcześniej był po prostu stołówką. Miejsce to pod opieką fundacji ACADEMICA w kilka lat stało się kultową lokalizacją, gdzie do 2016 roku odbyło się 1100 wydarzeń kulturalnych, krajowych jak i międzynarodowych. Jak podkreślił rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Klub Studio oraz działalność fundacji doprowadziło do pozytywnych zmian na Miasteczku Studenckim, które stało się bezpieczniejszym miejscem, ale również takim, gdzie można bawić się kulturalnie, na poziomie i z alkoholem, co nie jest standardem w polskich studenckich klubach.

Modernizacja kompleksu przy Budryka 4

W 2016 roku ruszyła planowana kilka lat przebudowa najważniejszej części obiektu przy Budryka 4 (nie zapominajmy, ze studio nagraniowe Kotłownia oddane do użytku w 2015 roku jest również częścią tego kompleksu). To wszystko doprowadziło do powstania zmodernizowanego obiektu o powierzchni 4000 m^2, liczbie miejsc siedzących 2200 oraz funkcjonalności kulturalno-widowiskowej, biurowej, gastronomicznej oraz naukowej i produkcyjnej.

Klub Studio został nie tylko powiększony –  budynek ma trzy kondygnacje, pojawiło się 150 dodatkowych miejsc siedzących na balkonach – przed nami kolejny etap modernizacji pod kątem obsługi technicznej (w tym momencie zajmować się tym będzie firma zewnętrzna), co pozwali na realizację wydarzeń na światowym poziomie takich jak np. planowany koncert Editors w 2018 roku. Co ważne możliwości akustyczne i techniczne obiektu pozwolą mu pełnić rolę nie tylko miejsca koncertowego, ale znacznie szerszą jak np. działalność teatralna czy performatywna.

Co z tym… browarem?

Przed remontem jak i w trakcie krążyło wiele plotek dotyczących powstania piwa AGH, jako, że każda plotka głosi ziarno prawdy i tym razem oficjalnie możemy Was poinformować, że istnieją takie plany. Browar AGH ma powstać jako spółka akcyjna i w przyszłości będziemy mogli w Klubie Studio spróbować Piwa AGH.

Kulturalny rozkwit od jesieni

Po roku prac budowlanych wraca do nas Klub Studio, przed Nami wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, gwarantujemy – znajdziecie coś dla siebie. W repertuarze nie zabraknie artystów polskich jak i zagranicznych. Jak podkreśliła menadżer klubu Małgorzata Frankowska, przed nami wydarzenia, które udowodnią, że Klub Studio ma większe możliwości np. koncert the Dumplings z Orkiestrą czy występy grup zagranicznych Archive czy Jethro Tull. Polecamy przyszły weekend zaplanować muzycznie z Comą, XXANAXXem lub VOO VOO jak również obejrzeć imponujące zmiany w Klubie Studio.