Loading październik…

Po tegorocznych wakacjach zostały już tylko wspomnienia i głowa pełna pomysłów na kolejny sezon wakacyjny. Jak po długiej przerwie zejść na ziemię – wrócić na Uczelnię?

ANGELIKA WŁUSEK

Co zrobić, żeby wakacyjny entuzjazm towarzyszył Ci do kolejnych wakacji? Przede wszystkim:

1. Pomyśl sobie, że na Uczelnię przybyłeś po coś. Nie znajdujesz się tam przypadkowo. Masz bardzo ważną misję do wykonania (przejście kolejnego etapu gry), która doprowadzi Cię do osiągnięcia zwycięstwa – otrzymanie upragnionego tytułu inżyniera, licencjata bądź magistra.

1. Wakacje były czasem, kiedy zbieramy  energię w postaci:  letniego słońca, podróżowania, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Bez obaw, ta garść energetyzujących bonusów pozwoli Ci przejść do kolejnego „etapu gry”.

1. Dopiero co rozpoczął się rok akademicki, a Twój zapał okazał się słomiany? Pamiętaj! Nie możesz odpuszczać, nagroda jest warta poświęcenia! Wszystko zależy od Twojego podejścia. Przede wszystkim od tego, czy na dobre wyniki pracujesz systematycznie, czy zasiadasz do komputera z myślą „pouczę się”, a odchodzisz z myślą „serial taki ciekawy, ale w sumie to bym coś zjadł”.

1. Jeśli, co semestr obiecujesz sobie, że „od tego semestru…” i nadal nie wyszło, nie patrz przez pryzmat niespełnionych ambicji, tylko myśl o najbliższej przyszłości.

1. Nie wychodź z założenia, że właśnie omijają Cię najlepsze imprezy.  Zorganizuj swój czas tak, aby znaleźć balans pomiędzy nauką, a czasem przeznaczonym na zabawę.

Zacznij od dziś. Powodzenia!