Kino Superbohaterów na 2017 i 2018 rok

Superbohaterów nigdy nie za wiele. Wychodzi na to, że nie zabraknie ich także w najbliższych latach. Na dużym ekranie pojawi się cała masa nowych filmowych produkcji, których motywem przewodnim ma być klasyczna walka dobra ze złem w stylu superhero. Od Marvela, DC i nie tylko.

MATEUSZ WESOŁOWSKI

Mimo, że rok 2017 nie trwa zbyt długo, na dużym ekranie już zdążyły pojawić się dosyć śmiałe produkcje, adaptujące znane komiksowe postacie, m.in. Lego Batman dla młodszych widzów oraz Logan, trzeci solowy film o Wolverinie z kategorią R, czyli dla osób dorosłych.

Poza komiksowymi bohaterami powrót zaliczył także zespół znany z serialu dla nastolatków z lat 90-tych – Power Rangers. Był to fenomen, który mógł być wówczas porównywalny tylko z Dragon Ballem i Batman: The Animated Series. Czy kinowy reboot dał radę dotrzeć także do nowego pokolenia?

WONDER WOMAN / reż. Patty Jenkins

Po raz pierwszy na wielkim ekranie, księżniczka Amazonek wyrusza w daleką podroż, podczas której ma szansę bliżej poznać bezwzględny świat mężczyzn. Akcja filmu dzieje się w samym środku I Wojny Światowej. Główną bohaterką jest Diana, tytułowa Wonder Woman, córka Hipolity – królowej Amazonek. Podobnie jak Batman i Superman bohaterka stanowi jeden z ważniejszych elementów amerykańskiej popkultury.

Data polskiej premiery – 2 czerwca 2017

Produkcja – Warner Bros / DC Extended Universe

SPIDERMAN: HOMECOMING / reż. Jon Watts

Raz jeszcze niesamowity Spider-Man musi ocalić Nowy Jork przed niechybną zagładą. Nie będzie to łatwe zadanie, albowiem musi stoczyć bój z Vulture’m. Na szczęście oko ma na niego sam Iron Man. Pieczę nad filmem pełni tym razem Marvel Studios, a nie Sony, jak to miało zresztą miejsce w przypadku ostatnich filmów ze Spider-Manem w roli głównej. Jak na razie wszelkie trailery, spoty telewizyjne, plakaty dają do zrozumienia, że ukochany przez miliony pajęczarz trafił w dobre ręce.

Data polskiej premiery – 14 lipca 2017

Produkcja – Marvel Studios / Marvel Cinematic Universe

THOR RAGNAROK / reż. Taika Waititi

Prawdopodobnie ostatni film o półbogu rzucającym młotkiem na prawo i lewo. Główny wątek ma się skupiać na tytułowym Ragnaroku, wielkim kataklizmie, znanym z legend skandynawskich. Zanim jednak bóg piorunów ocali Asgard przed niechybną zagładą, będzie musiał walczyć o życie jako gladiator na obcej planecie o nazwie Saakar. Jego rywalem na arenie ma być nie kto inny, ale zielonoskóry Hulk. Zapowiada się wielkie widowisko, jednakże utrzymane w lekkim, komediowym tonie, czyli tak jak to zwykle bywa przypadku produkcji ze stajni Marvel Cinematic Universe.

Data polskiej premiery – 25 października 2017

Produkcja – Marvel Studios / Marvel Cinematic Universe

JUSTICE LEAGUE / reż. Zack Snyder

Justice League to przede wszystkim grupa super-bohaterów, która w tym wypadku ma składać się z Aquamana, Batmana, Cyborga, Flasha, Supermana i Wonder Woman. Fabuła natomiast kręci się wokół trzech artefaktów, zwanymi w komiksach Mother Boxami. Trudno określić, czego spodziewać się po tej produkcji. Reżyserem jest Zack Snyder – człowiek, który odpowiada za nakręcenie niezbyt udanego filmu, jakim był Batman v Superman: Dawn of Justice. Trudno na chwilę obecną stwierdzić, czy film przyniesie wytwórni spodziewany zysk, czy może przeminie całkowicie bez echa.

Data polskiej premiery – 17 listopada 2017

Produkcja – Warner Bros / DC Extended Universe

AVENGERS: INFINITY WAR / reż. Anthony Russo i Joe Russo

Najwyższy czas, aby Thanos wreszcie wstał z krzesła i zaczął siać zniszczenie na Ziemi. Od czasu premiery Avengers fani tylko czekali na ten dzień, kiedy wyruszy on w końcu na Ziemię w celu zdobycia Kamieni Nieskończoności, klejnotów dającym wielką moc i władzę w całym wszechświecie. Na drodze do osiągnięcia upragnionego celu staną prawdopodobnie wszyscy herosi ze wszystkich filmów Marvela! Nie są do końca jasne szczegóły, wiadomo jedynie, że będzie to niezapomniany obraz, na który każdy fan filmowego uniwersum powinien się wybrać.

Data polskiej premiery – 27 kwietnia 2018

Produkcja – Marvel Studios / Marvel Cinematic Universe

AQUAMAN / reż. James Wan

Na chwilę obecną ten konkretny projekt sprawia wrażenie najlepiej ustabilizowanego. Filmy należące do kinowego uniwersum DC nieustannie napotykają niezliczone ilości problemów. Jak się jednak okazuje, kinowy Aquaman nadal brnie do przodu. Warto nadmienić, że ten heros często jest postrzegany jako żart, któremu daleko do Batmana i Supermana. Czyżby Aquaman – postać wyśmiewana na prawo i lewo, okaże się być ostatnią deską ratunku dla powoli tonącego uniwersum filmowego DC?

Data polskiej premiery – nie jest znana, 2018

Produkcja – Warner Bros / DC Extended Universe

DEADPOOL 2 / reż. David Leitch

Pierwsza część okazała się być wielkim sukcesem, nie tylko pod względem finansowym, ale także kreatywnym. Czarny humor, krew i fruwające części ciała w groteskowej odsłonie, okazały się być strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego, że już trwają pracę nad kolejną częścią, na temat której wciąż nie wiadomo zbyt wiele. Jedyne, co jest pewne to wystąpienie Cable’a – podróżującego w czasie komandosa, z którym komiksowy Deadpool miał szansę przeżyć rozmaite przygody.

Data polskiej premiery – nie jest znana, 2018

Produkcja Twentieth Century Fox

Jak widać, czeka nas wielki wysyp filmów o superbohaterach. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że każdy z nich będzie wspaniałym widowiskiem.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.