Jak poznawać ludzi w Juwenalia?

Coroczne igrzyska młodzieży to okazja do zawierania znajomości, które mogą przerodzić się w prawdziwe przyjaźnie albo związki na całe życie… lub w takie, które skończą się chwilę po przywitaniu i powiedzeniu „Cześć”. Nigdy nie wiesz. Życie jest pełne niespodzianek.

PAWEŁ KASTELIK

Specjalnie dla studentów AGH przygotowałem ABSOLUTNE podstawy zawierania znajomości w okresie Juwenaliów. Przydatny będzie zwłaszcza dla pierwszoroczniaków.

Rozeznanie.

Primo to wybadaj teren. Grilloprzestrzeń AGH to prawie hektar pola, na którym w godzinach szczytu mieści się luźno licząc 10 tysięcy ludzi. Zobacz sobie, czy gdzieś jest ciekawa i mała grupka osób. Najlepiej składająca się z ładnych łani (wersja dla mężczyzn) lub dorodnych jeleni (dla kobiet). O ile ładne kobiety nie mają problemu z dostaniem się do stada jeleni, to z łaniami, które są zazwyczaj płochliwe może być ciężko. Grupy mieszane to średni poziom. Dobrze się upewnij że jesteś co najmniej rasowym samcem klasy delta. Jak się dowiedzieć jakiej klasy jesteś samcem? Jeśli zastanawiasz się, czy łapiesz się powyżej delta, to na bank się nie łapiesz.

Sławomir-vivre

Następnie, najważniejsze jest sprawienie dobrego wrażenia. W gości nie idzie się z pustymi rękoma. Mały podarunek w postaci złocistego browarku zazwyczaj otwiera drogę do każdego, nawet najbardziej zatwardziałego i zimnego serca oraz roztapia pierwsze lody. Zwłaszcza, jeśli kolejki w miasteczkowym sklepie sięgają aż do artykułów przemysłowych i chemii gospodarczej. Potem mówisz, jak się nazywasz, pytasz, o czym osoby rozmawiały i delikatnie kontynuujesz temat (no, chyba że to jakieś naukowe wypociny – wtedy zabierasz podarunek i szukasz innego stadka). Jeżeli gadka się klei, brawo! Właśnie zawarłeś znajomość w okresie Juwenaliów. Jeśli nie, to trudno. Próbuj dalej!

75 Igrzyska AGH

Kolejnym sposobem jest dołączenie do ludzi grających w różne gry na boisku. Flanki, Beer-pong, karty, planszówki lub co-mi-zrobisz-jak-ukradnę-kiełbę-z-grilla. Pokazując się od rozrywkowo-sprawnościowej strony, zyskasz szacunek i spokojnie uda Ci się wkręcić w każdą grupę.

La Grande Finale

Ostatnim sposobem jest spróbowanie zawarcia znajomości na bilet na koncert Juwenaliowy. Mówisz komuś, że masz dwa bilety na Braci Figo Fagot (nie musisz podkreślać, że wygrałeś w BIS AGH) i jest twoja. Nie ma szans, żeby się nie udało. 100% gwarancji sukcesu nawet dla samców klasy lambda. Dla niższych klas daję tylko 50% prawdopodobieństwa.

Drogi czytelniku, zostawiam Cię w tym oto miejscu. Wierzę, że od tego momentu dasz sobie już radę sam w gronie nowo poznanych ludzi. Baw się grzecznie i odpowiedzialnie, i niech to będą najlepsze Juwenalia na świecie! AGH

fot. Grzegorz Jasionowicz, KSAF AGH

Podziel się z innymi!