Juwe! Juwe! Juwenalia! 10-15 maja w Krakowie!

Znamy już pełen skład artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznych Juwenaliów Krakowskich! W tym roku najstarszy studencki festiwal w Polsce będzie trwać sześć dni: od 10 do 15 maja włącznie.

Wśród zaproszonych zespołów i solistów znalazły się najbardziej rozpoznawalne osobistości polskiej sceny muzycznej. Największą gwiazdą Juwenaliów Krakowskich niezmiennie pozostają jednak ich główni bohaterowie – studentki i studenci krakowskich uczelni wyższych, którzy od lat udowadniają, jak wiele kolorów i radości wnoszą w życie naszego miasta.

Jedną z najważniejszych tradycji Juwenaliów Krakowskich są wybory SuperStudenta i Najmilszej Studentki Krakowa. Która uczelnia w tym roku będzie się mogła pochwalić najbardziej błyskotliwym, zabawnym i elastycznym studentem? Tego dowiemy się 10 maja w Klubie Studio. „Wyborczy” wieczór uwieńczy koncert Meli Koteluk – wokalistki brawurowo łączącej popową estetykę z alternatywnym sznytem. W tym samym czasie na plenerowej scenie nieopodal Klubu Żaczek odbywać się będzie Juwenaliowy Koncert Reggae z udziałem grupy Gadabit, kolektywu Junior Stress & Sun El Band oraz samego Grubsona.

SuperStudent nie mógłby się obyć bez Najmilszej Studentki – tę na szczęście poznamy już następnego dnia, również w Studio. Po wyborach scenę Klubu opanują najlepsi polscy stand-uperzy: Rafał Rutkowski, Darek Gadowski i Katarzyna Piasecka. Scena pod Żaczkiem przyciągnie z kolei fanów niszowych, alternatywnych brzmień – wystąpią tam bowiem kolejno Henry David’s Gun, The Drain (Czechy), Tom James (Wielka Brytania), Natalia Przybysz oraz KAMP!

12 maja odbędzie się największe wydarzenie Juwenaliów Krakowskich: Wielki Juwenaliowy Koncert Plenerowy na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ. Na scenie przy ul. Piastowskiej zagrają Rusty Cage, O.S.T.R., happysad, LemON oraz legendarna formacja Kult. Jeżeli ktoś preferuje brzmienie hip hopu, to z pewnością zachwyci go skład Żaczkowej sceny – znajdą się w nim A. Cichy, GKI Familia, Dwa Sławy, Ten Typ Mes oraz donGURALesko.

Piątek stanowić będzie kulminacyjny moment Juwenaliów – wówczas odbędzie się tradycyjny studencki pochód na Rynek Główny i symboliczne przejęcie władzy w mieście. Wieczorny koncert z pewnością będzie zaś niezłą gratką dla miłośników rocka: 13 maja pod Klubem Żaczek wystąpią Archibald, Indios Bravos oraz niedawno reaktywowana Pidżama Porno.

14 maja przestrzeń Krakowa stanie się areną gry miejskiej „Teoria Wielkiego Serialu”. Nie zabraknie również koncertu – pod Żaczkiem można spodziewać się mocnego uderzenia, a to za sprawą grup Wiewiórka Na Drzewie, Kabanos i Jelonek. Klub Studio z kolei przygarnie wszystkich fanów stand-upu.

Ostatni dzień Juwenaliów to zawsze niełatwy moment – ciężko pożegnać się z tak radosną, beztroską atmosferą… Rozstanie z nią ułatwi doskonały koncert pod Żaczkiem, w trakcie którego wystąpią grupy Wasabi, The Crossheads oraz doskonale znany i lubiany zespół T.Love.

Sześć dni imprez, trzy sceny, dziesiątki zróżnicowanych zespołów, tysiące krakowskich studentek i studentów, niewyobrażalne ilości pozytywnych emocji i pięknych chwil – tak można podsumować plany na tegoroczne Juwenalia Krakowskie. W takie dni nie ma innego wyjścia, jak tylko zapomnieć o wszelkich troskach związanych z egzaminami, włączyć się w wir zwariowanej zabawy i zedrzeć gardło w okrzyku: Juwe! Juwe! Juwenalia!

Podziel się z innymi!

Post Author: BIS AGH