AMP w koszykówce półfinał C – dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień koszykarskich rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce! Oto krótkie podsumowanie dzisiejszych meczów.

Rozgrywki kobiet

Na koniec Politechnika Krakowska gładko zwyciężyła w pojedynku z Politechniką Rzeszowską. Należy również zwrócić uwagę na pozostałe krakowskie uczelnie, zarówno AWF jak i UR również w dzisiejszym dniu nie miały problemów w rozprawieniu się z rywalkami. Nie brakowało również zaciętych spotkań, w których o zwycięstwie decydowały ostatnie sekundy! Zbieramy siły na jutro i liczymy na równie zacięte mecze!

Rozgrywki mężczyzn

W grupie A oba swoje mecze wygrała drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego pokonując drużyny AWF Kraków i Politechniki Świętokrzyskiej. Mecz pomiędzy AWF i PŚ zakończył się zwycięstwem Krakowian 58:37. W grupie B zarówno Politechnika Krakowska jak i Uniwersytet Rzeszowski pokonały w swoich meczach drużyny Uniwersytetu Medycznego oraz Collegium Medicum UJ. W grupie C dwa mecze pewnie wygrała Akademia Górniczo-Hutnicza pokonując Politechnikę Lubelską oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Natomiast Politechnika Rzeszowska po pierwszym wygranym meczu z Politechniką Lubelską musiała uznać wyższość drużyny UEK przegrywając 54:65.

fot. Szymon Sroka, KSAF