Chwile ulotne

O Wydziale Humanistycznym na AGH wie niewielu. Znacznie mniej uważa, że na takich studiach można nauczyć się czegoś praktycznego. 21 stycznia każdy będzie mógł zobaczyć, co potrafią humaniści z AGH.

PAWEŁ MIROWSKI

Studenci II roku Kulturoznawstwa, w ramach zajęć, postanowili zorganizować wernisaż. Stworzyli galerię zdjęć swojego autorstwa, które łączy hasło – „chwile ulotne”. Fotografowanie jest niczym mrugnięcie. Chcemy uwiecznić poruszający nas moment, zanim powieka, niczym migawka zamknie się, by już nie zobaczyć tego ponownie. Prócz tworzenia galerii studenci zajęli się przygotowaniem całego wydarzenia – od strony organizacyjnej i promocyjnej. Ich dzieło to nie tylko zdjęcia, ale samo wydarzenie. To dowód na praktyczne podejście do studiowania kulturoznawstwa.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 10:00 w Klubie Profesora, w budynku A-0 Akademii Górniczo- Hutniczej, wstęp wolny. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że na AGH, można studiować nauki humanistyczne, to ma szansę przekonać się o tym. Wystarczy chwila…