AZS AGH vs.Camper Wyszków

Na inaugurację rundy rewanżowej AZS AGH przegrał z Camperem Wyszków 1:3. Tym samym jest to już trzecia z rzędu porażka naszych graczy.

DOMINIK KNAP

Krakowska drużyna swoją najlepszą grę zaprezentowała w pierwszym secie meczu. O ile do pierwszej przerwy technicznej drużyna AZS AGH przegrywała 7:8, to przy stanie 13:13 dzięki udanemu zbiciu Dominika Depowskiego oraz dwóm skutecznym blokom, na tablicy wyświetlał się wynik 16:13. Podopieczni Andrzeja Kubackiego starali się utrzymywać bezpieczną przewagę cały czas, ale w drużynie gości wyróżniał się Łukasz Owczarz. Przy stanie 23:18 przyjmujący Campera został zatrzymany przez Arkadiusza Żakieta. Autowa zagrywka gości zakończyła pierwszy set na korzyść drużyny gospodarzy z wynikiem 25:20.

W drugim secie drużyna gości niemal od samego początku budowała sobie przewagę poprzez wykorzystywanie częstych błędów krakowian. Przy stanie 8:11 trener gospodarzy dokonał zmiany na prawym skrzydle – Arkadiusz Żakieta został zmieniony przez Michała Dzierwę. Goście wciąż powiększali swoje prowadzenie, co doprowadziło do kolejnej zmiany w drużynie AZS AGH – rozgrywający Konrad Buczek został zmieniony przez Piotra Adamskiego, który w czasie przerwy świątecznej zmienił barwy klubowe Hutnika na AGH. Zmiana poprawiła grę gospodarzy, ale wyszkowianie wypracowali sobie na tyle dużą przewagę, że odrobienie strat było niemożliwe. Mariusz Pruski swoim atakiem zakończył drugi set wynikiem 16:25.

Trzecia partia to debiut Piotra Adamskiego w drużynie gospodarzy. Camper Wyszków nie zwalniał tempa i szybko doprowadził do stanu 7:1 na swoją korzyść. Akademicy starali się odrabiać straty i w pewnym momencie przegrywali różnicą dwóch „oczek”. Niestety, w dalszej części seta goście skutecznie kontrolowali grę – doprowadzili do stanu 17:21, by następnie skorzystać z błędów Michała Dzierwa, który dwukrotnie swój atak kończył autem. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 19:25.

Czwarty set ponownie był pełen dramatyzmu – najpierw Camper wypracował sobie przewagę 6:2. Następnie AZS AGH doprowadziło do wyrównania 9:9, by po chwili przegrywać różnicą trzech punktów. Gospodarze cały czas gonili wynik, ale ostatecznie set zakończył się wynikiem na ich niekorzyść. Tym samym Camper Wyszków wygrał na wyjeździe 3:1.

KS AGH Kraków – KS Camper Wyszków 1:3 ( 25:20, 16:25, 19:25, 23:25 )