GeoTalent rozstrzygnięty!

Pięćdziesięciu uczestników, siedem dziedzin, sześciu laureatów i siedmiu zwycięzców – tak w liczbach prezentuje się tegoroczna edycja Konkursu GeoTalent, którego finał odbył się 17 grudnia w Krakowie.

W ramach programu edukacyjnego, PGNiG już po raz trzeci zorganizowało na uczelniach partnerskich Programu konkurs, w którym wzięli udział studenci, zainteresowani branżą poszukiwawczo-wydobywczą.

Konkurs został podzielony na dwa etapy, w pierwszej kolejności studenci rozwiązywali zadania praktyczne, przygotowane przez Mentorów GeoTalent, a następnie test wiedzy. Laureatów poznaliśmy 17 grudnia podczas gali finałowej w Krakowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pakiety upominków, natomiast na najlepszych czekały nagrody finansowe.

Wiedza z geologii, wiertnictwa czy kartografii w górnictwie to niezbędna przepustka dla młodych ludzi chcących rozwijać się w branży poszukiwawczo-wydobywczej węglowodorów. Konkurs GeoTalent umożliwia im wykazanie się kompetencjami nabytymi podczas studiów, jak również praktyk i warsztatów realizowanych w ramach programu edukacyjnego PGNiG.

Przedsięwzięcie organizowane przez PGNiG z roku na rok zyskuje coraz większy rozmach. Kierownik Programu GeoTalent, Anna Gołębiowska z Departamentu Strategii i Regulacji PGNiG SA podsumowuje – Zainteresowanie Programem GeoTalent oraz Konkursem rośnie z każdą kolejną edycją. Z przyjemnością obserwujemy młodych ludzi, którym możemy przekazać praktyczną wiedzę, ułatwiając im tym samym start na rynku pracy. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile polskiego sektora energetycznego.

Mimo, że trzecią edycję Konkursu możemy uznać już za zamkniętą, warto śledzić dalsze działania Programu Edukacyjnego PGNiG. Już niebawem kolejne warsztaty specjalistyczne rozwijające kompetencje w branży oil&gas. Wiosną zaś odbędzie się rekrutacja do Programu Praktyk Letnich oraz druga odsłona GeoTurnieju – drużynowego konkursu wiedzy branżowej realizowanego przez Ambasadorów GeoTalent. Więcej informacji na temat Konkursu GeoTalent i jego wyników na stronie oraz na fanpage’u GeoTalent.