Dołącz do BIS AGH!

Miesięcznik drugiej największej uczelni w Polsce – to zobowiązuje! Od wielu lat piszemy dla i o studentach.

AGNIESZKA KRĘPA

fot. Wojciech Dyrda KSAF AGH

Historia

BIS jako tytuł pojawił się już w 1991 roku i na początku nosił nazwę Biuletyn Informacyjny Samorządu. W 2002 roku magazyn został przemianowany na Biuletyn Informacyjny Studentów. Jesteśmy więc „najstarszą” redakcją w Centrum Mediów. Jednak nowe możliwości techniczne i wizje kolejnych redaktorów naczelnych sprawiły, że wcale nie widać po nas tych 23 lat. Zmieniał się format, wygląd strona internetowa, działy, pojawiały się numery specjalne, które były okazją do kreatywnego poszukiwania nowych form promocji.

Jednak to, co sprawia, że BIS jest znany i czytany na całym AGH, to nie tylko lata tradycji, tylko ludzie, którzy przez te wszystkie lata tworzyli redakcję Biuletynu. Każdy dziennikarz wniósł do BISa coś nowego. I zostawił po sobie trwały ślad – o czym świadczy nasze archiwum. A właśnie w tym roku, w tym miesiącu żegnamy papier i zaczynamy nowy rozdział w historii BIS.

Czym możemy się pochwalić?

BIS to przede wszystkim magazyn, który pisze dla studentów i o studentach. Ale Biuletyn to nie tylko miesięcznik. Byliśmy pomysłodawcami i organizatorami różnych inicjatyw. „Inżynier z kulturą” – cykl szkoleń z biznesowego savoir vivre’u, kampania ekologiczna „Zielona uczelnia” i konkurs dla mieszkańców Miasteczka Studenckiego – „Pokaż swoje wnętrze”. Po ostatnim papierowym numerze czekają nas duże zmiany, ale możemy pochwalić się także tym, że się boimy!

Kogo szukamy?

Kto może pracować w BIS? Każdy znajdzie miejsce dla siebie w naszej redakcji! Możesz nauczyć się pisać u nas, bo tak naprawdę najbardziej obchodzi nas, co masz do powiedzenia. Interesujesz się sportem, kulturą, techniką, grami, nauką? Pisz o tym u nas. Prócz tego mogą u nas działać graficy, edytorzy, korektorzy. Znajdzie się też zajęcie dla speców od marketingu i social media. Naszą redakcję tworzą kreatywni, wielozadaniowi i najważniejsze – pozytywnie nastawieni do świata ludzie. Czekają nas rewolucyjne zmiany i potrzebujemy właśnie Ciebie!