AGHacks – największa przygoda technologiczna tego roku

W dniach 23-25 października w Starej Zajezdni, w Krakowie odbędzie się największy w Europie międzynarodowy studencki hackathon AGHacks.

W piątkowy wieczór 500 programistów i grafików z całego świata, w czteroosobowych zespołach będzie pracowało nad własnymi pomysłami. W ciągu 48 godzin będą mogli stworzyć projekty, o których marzyli.

Skąd wziął się pomysł? – W Stanach Zjednoczonych takie wydarzenia są bardzo popularne, a sama idea przywędrowała właśnie stamąd. Zbliża się druga edycja – znacznie większa. Poprzednia przyciągnęła ponad 200 osób pasjonatów IT, gościł u nas John Biggs z TechCrunch oraz Ellen Germain – Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych. W tym roku jednym z głównych partnerów został Major League Hacking. – mówi Arek Biela, jeden z organizatorów. – Hackathon to coś więcej niż trzydniowe wydarzenie, jest to czas w którym przeżyjesz dreszcz emocji. Będziesz mógł pracować nad swoimi wymarzonymi projektami – na co w codziennym życiu może nie być miejsca. Poznasz nowych i inspirujących ludzi z całego świata, odkryjesz nowe rozwiązania. Nie wspominając o wiedzy, którą możesz zdobyć od mentorów. A to wszystko w rewelacyjnej atmosferze – zabawy i zmagania z czasem jednocześnie – dodaje. AGHacks jest wydarzeniem, trwającym od piątku do niedzieli. Piątkowy wieczór zacznie się oficjalnym przywitaniem, przedstawieniem mentorów i wspólną kolacją. Następnie uczestnicy przystąpią do pracy nad własnymi projektami.

– Do udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać się zarówno osoby bardziej doświadczone, jak i te, które stawiają pierwsze kroki w programowaniu lub grafice. Jeżeli nie masz zespołu, zgłoś się – skompletujemy zespół idealny dla Ciebie. Liczy się zapał i entuzjazm, to jest nasza dewiza – mówi Tomasz Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

Uczestników wspierać będą mentorzy z wiodących firm technologicznych, w niedzielę jury wyłoni zwycięski zespół. – Wspierać Ciebie będzie szerokie grono mentorów, którzy chętnie podzielą się doświadczeniem – mówi Michał Śmiałko, jeden z organizatorów. “AGHacks jest wydarzeniem w czasie którego nieustannie się bawisz, odkrywasz coś nowego, testujesz i próbujesz nowych rzeczy. Jesteś odkrywcą, twórcą. Chcesz zobaczyć, gdzie zaprowadzi Ciebie wyobraźnia i pomysłowość – to najlepsze miejsce dla Ciebie – dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ACADEMICA. Udział w AGHacks jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, rejestracja konieczna. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie hackathonu.